Radwańska wypada z dziesiątki WTA

Po raz pierwszy od września 2008 r. Agnieszka Radwańska znajdzie się w poniedziałek poza pierwszą dziesiątką rankingu tenisistek.

20-letnia Polka po raz ostatni była na 11. miejscu przed startem zeszłorocznego US Open. Od zakończenia tego turnieju aż do dziś, czyli przez sześć miesięcy i 16 dni, utrzymywała się w ścisłej czołówce. Radwańską na 10. miejscu listy WTA zastąpi Białorusinka Wiktoria Azarenka, która spisuje się w tym sezonie znakomicie - wygrała turnieje w Brisbane i Memphis, a w zakończonej w niedzielę imprezie w Indian Wells przegrała w półfinale z Wierą Zwonariewą.

- Nie przywiązuję wielkiej wagi do rankingu. To, czy jestem siódma, czy piętnasta nie ma znaczenia. Poziom jest właściwie ten sam. Dopiero pierwsza piątka albo spadek poza 20.-30. miejsce, zrobiłyby jakąś różnice - mówiła Radwańska przed sezonem pytana o ewentualne opuszczenie dziesiątki.

Zakończony tydzień był dla sióstr Radwańskich udany. 18-letnia Urszula odniosła największy sukces w karierze, dochodząc w Indian Wells do 1/8 finału. Dziś młodsza z sióstr po raz pierwszy awansuje do setki, powinna wylądować w okolicach 83. miejsca. Ćwierćfinał dla 20-letniej Agnieszki był najlepszym startem w sezonie, choć zakończenie było smutne - z Anastazją Pawluczenkową zagrała wyjątkowo słabo.

W tym tygodniu siostry Radwańskie wystąpią w Miami (pula nagród 4,5 mln dol.). Agnieszka będzie rozstawiona i zagra dopiero od drugiej rundy pod koniec tygodnia. Urszula musi grać w eliminacjach tak samo jak Marta Domachowska. Ich pierwsze mecze już dziś lub jutro.

197

dni bez przerwy Agnieszka była w najlepszej dziesiątce WTA. Od 7 września 2008 r. do dziś

Murray kontra Federer w finale Indian Wells- czytaj tutaj ?