Chris Byrd chce walki z Adamkiem

Były dwukrotny mistrz świata wagi ciężkiej- Chris Byrd (41-5, 22 KO), który po nieudanym epizodzie w kategorii półciężkiej udanie zadebiutował w wadze junior ciężkiej, pokonując w sobotni wieczór na gali w Stutgarcie Matthiasa Sandowa (4-4, 3 KO), tuż po walce wezwał polskiego króla cruiser Tomasza Adamka (37-1, 25 KO) do natychmiastowego pojedynku

Adamek: Hopkins i ja chcemy walczyć ?

Warto przypomnieć, że Byrd, prywatnie przyjaciel Steve'a Cunninghama - niedawnego rywala Adamka, obserwował na żywo w Prudential Center grudniową wiktorię "Górala" z Gilowic nad ówczesnym czempionem IBF.

W marcu 2000 r. po kilku kolejnych wygranych walkach dostał w ostatniej chwili propozycję zastąpienia Donovana Ruddockaw walce z Witalijem Kliczko. Mimo braku czasu na przygotowanie, Byrd podjął rękawicę, sensacyjnie pokonał Kliczkę przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie (Kliczko doznał kontuzji ręki) i został mistrzem świata organizacji WBO.

W kwietniu 2004 roku 38-letni dziś Byrd zremisował na punkty z Andrzejem Gołotą po 12-rundowym boju, którego stawką był tytuł mistrzowski wszechwag federacji IBF. Adamek dla Sport.pl: Teraz Holyfield w Polsce. Albo Hopkins w USA!

Witalij Kliczko obronił tytuł mistrza świata ?

Więcej o: