Gattuso domaga się obcięcia swojej pensji

- Propozycja obcięcia pensji, z jaką wyszedł Gennaro Gattuso, może zostać zaakceptowana, ale nie wolno narzucać tak radykalnego rozwiązania pozostałym - powiedział w sobotę trener AC Milan, Carlo Ancelotti

Galliani: Wprowadźmy w futbolu salary cap ?

Pomocnik i klubowy talizman dołączył do Rossonerich w 1999 r. W czwartek zmagający się z długoterminową kontuzją kolana zawodnik wyznał:

- W czasach ekonomicznego kryzysu jestem zwolennikiem redukcji zarobków. Jestem na to gotowy, niech tylko klub się o to do mnie zwróci.

- Uważam, że inni powinni postąpić podobnie, ale wybór zostawiamy każdemu z osobna - skomentował w sobotę Ancelotti podczas konferencji prasowej przed niedzielnym meczem z Napoli. - To kwestia silnej identyfikacji z klubem. Gattuso czuje tę więź.

Milan, który poważnie stawia teraz na oszczędzanie, jest też wdzięczny Davidowi Beckhamowi za zgodę na poważne obniżenie pensji w zamian za możliwość przedłużenia wypożyczenia z Los Angeles Galaxy do czerwca.

- Nie wiem czy Beckham chciałby, żebym zdradził wysokość tej kwoty... To niesamowite, co zrobił, żeby móc tu pozostać - powiedział w sobotę dyrektor wykonawczy Milanu, Adriano Galliani. - Sprawuję to stanowisko od 23 lat, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Powiedzieć, że zaparło mi dech w piersiach, to mało - zachwyca się Galliani.

Klinsmann krytykuje: Milan to katastrofa ?

Więcej o: