Trener Błaszczykowskiego: Powinniśmy na niego chuchać i dmuchać

PRZEGLĄD PRASY. - Trener Borussii Dortmund Juergen Klopp mówi, że Kuba Błaszczykowski jeszcze nie wrócił do pełnej dyspozycji i jego zdaniem nie powinien zagrać w najbliższych meczach reprezentacji - czytamy w ?Super Expressie?.

W sobotnim meczu z Werderem Błaszczykowski zagrał kilkanaście minut. - Kuba wciąż nie jest w pełni sił. Piłkarz, który nie grał przez kilka miesięcy, nie jest w stanie od razu wrócić w wielkim stylu - mówi Juergen Klopp. Przez kontuzje Kuba nie trafi do wielkiego klubu?

Jego zdaniem Błaszczykowski nie powinien zbyt wcześnie wracać do gry, a raczej drobnymi krokami dochodzić do pełnej formy. Dlatego radzi trenerowi reprezentacji Polski Leo Beenhakkerowi by zbytnio nie eksploatował Kuby w zbliżających się meczach kadry z Irlandią Północną i San Marino. - jeśli miałby zagrać, to najlepiej dopiero w końcówce. Żeby nie zrobić mu krzywdy długim występem - mówi.

Klopp powiedział, że Błaszczykowski jest dla jego zespołu bezcenny, dlatego cierpliwie czeka aż zawodnik będzie zdrowy. - Nie idzie nam ostatnio dobrze, bez Kuby nie wygrywamy, ale nie wypycham go na siłę na boisko, bo boję się odnowienia kontuzji - powiedział trener Borussii i dodał: - Powinniśmy chuchać na niego i dmuchać.

Błaszczykowski nie gra, bo się boi? - czytaj tutaj ?