Małysz drugi w Planicy! Konkurs zakończony po 1 serii.

Adam Małysz zajął drugie miejsce w konkursie lotów narciarskich w słoweńskiej Planicy. Kamil Stoch uplasował się na 10 miejscu. Po pierwszej serii organizatorzy zakończyli konkurs z powodu silnie wiejącego wiatru.

Zobacz skok Małysza na Z Czuba.tv ?

W trakcie trwania całej pierwszej serii skoki były co chwila przerywane z powodu złych warunków atmosferycznych, aż w końcu organizatorzy podjęli decyzję, że wyniki pierwszej serii będą ostatecznym rozstrzygnięciem dzisiejszego konkursu.

Jako pierwszy z Polaków skakał Łukasz Rutkowski, który poszybował na odległość 179,5 metrów dzięki czemu objął prowadzenie w konkursie. Za swój występ otrzymał notę 164,4.

Kamil Stoch skoczył na odległość 188,5 metrów (176,7 pkt.), dzięki czemu w ostatecznej klasyfikacji znalazł się na 10 miejscu.

Stefan Hula, który w kwalifikacjach zajął 17 miejsce został przez organizatorów zdyskwalifikowany jeszcze zanim oddał skok w konkursie. Powodem było dobranie zbyt długich nart przez polskiego skoczka.

Adam Małysz, który skakał jako 27 uzyskał odległość 202,5 metra i za ten skok otrzymał 195 punktów. Objął tym samym prowadzenie w konkursie, którego nie oddawał aż do ostatniego skoku. Wtedy na belce startowej usiadł zdobywca Pucharu Świata Gregor Schlierenzauer. Poszybował on na 203 metry, czyli tylko pół metra dalej niż Polak. Sędziowie przyznali mu za ten występ jednak aż 196,1 pkt i to Austriak cieszył się z kolejnego zwycięstwa.

Trzecie miejsce zajął Rosjanin Dmitrij Wasiliew, który za skok na 200,5 metra otrzymał 193,6 pkt.

 

Małysz: Szkoda, że forma rośnie tak późno - czytaj tutaj ?

Więcej o: