Losowanie ćwierćfinałów Ligi Mistrzów już w piątek. Czy Anglicy trafią na siebie?

Punktualnie o godzinie 12 w szwajcarskim Nyonie zostaną rozlosowane ćwierćfinałowe pary Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA. Losowanie przeprowadzi Sekretarz Generalny UEFA David Taylor i przedstawiciel organizatorów finału w Rzymie Bruno Conti. Relacja na żywo w Sport.pl

Ligomistrzowe życzenia Michała Szadkowskiego ?

Losowanie będzie miało charakter otwarty, co oznacza że zespoły z tego samego kraju mogą po raz pierwszy trafić na siebie. Michael Platini wielokrotnie krytykował angielski futbol, a tymczasem aż cztery angielskie drużyny awansowały do ćwierćfinału i mogą na siebie wpaść. Stawkę uzupełnią dwaj przedstawiciele Hiszpanii oraz kluby z Niemiec i Portugalii.

Równocześnie z losowaniem ćwierćfinałów zostanie ustalone którzy zwycięzcy meczów w 1/4 finału zagrają ze sobą w półfinałach. Na końcu w wyniku losowania okaże się który zwycięzca półfinału będzie formalnym gospodarzem meczu finałowego, zaplanowanego na 27 maja na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. O godzinie 13 zostaną rozlosowane pary ćwierćfinałowe Pucharu UEFA. Transmisję obu losowań przeprowadzi Eurosport.

Pierwsze mecze 1/4 finału zostaną rozegrane 7 i 8 kwietnia. Rewanże zespoły zagrają tydzień później.

Ćwierćfinaliści LM 2008/2009: Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Manchester United, FC Liverpool (wszystkie drużyny z Anglii), FC Barcelona, Villarreal (obie z Hiszpanii), FC Porto (Portugalia), Bayern Monachium (Niemcy).

Anglicy nie chcą ze sobą rywalizować - czytaj tutaj ?

Więcej o: