Arsenal z Fabiańskim w półfinale Pucharu Anglii

Arsenal Londyn wygrał z Hull City 2:1 w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Łukasz Fabiański grał 90 minut, przy golu błędu nie popełnił.

W 13. minucie Nicky Barmby dostał dobre podanie od Andy'ego Dawsona, ograł Johana Djourou i ładnym strzałem przelobował Fabiańskiego. Kilka chwil później Polak fantastycznie przeniósł nad poprzeczką strzał z rzutu wolnego Geovanniego. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy bramkarzowi reprezentacji Polski przydarzył się jedyny błąd. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fabiański chciał wypiąstkować piłkę, ale uprzedził go Kamil Zayatte. Na szczęście Polaka strzelił nad bramką. Później atakował już tylko Arsenal i seryjnie marnował znakomite okazje. Dopiero na kwadrans przed końcem po wielkim zamieszaniu piłkę do bramki Hull wepchnął Robin van Persie. 10 minut później zwycięskiego gola strzelił William Gallas. Powtórki pokazały, że Francuz był na spalonym.

W kadrze Arsenalu zabrakło kontuzjowanego pierwszego bramkarza Manuela Almunii. Na ławce siedział Włoch Vito Mannone.

W półfinale Pucharu Anglii Arsenal spotka się z Chelsea. W drugim półfinale Everton zagra z Manchesterem United.

Fabiański kontra Hull - Zobacz na Zczuba.tv ?