Czy Raul wróci do kadry?

Aż 62 proc czytelników dziennika ?Marca? uważa, że 32-letni kapitan Realu Madryt Raul Gonzalez nie powinien wracać do kadry Hiszpanii.

Szokujace, biorąc pod uwagę, że czytelnicy tej gazety, to w dużym stopniu fani Realu. Raul nie gra w reprezentacji od 2,5 roku, ale wciąż jest najlepszym strzelcem w całej jej historii (44 gole w 102 meczach). Bez niego jednak drużyna hiszpańska zdobyła tytuł mistrza Europy. Po mundialu w Niemczech trener Luis Aragones przestał Raula powoływać uznając, że wszystkie swoje szanse reprezentacyjne piłkarz przegrał.

Nowy trener kadry Hiszpanii Vicente del Bosque znacznie wyzej ceni Raula, przez lata pracowali razem w Realu. Przez pół roku pracy nie powołał jednak piłkarza ani razu.

W piątek del Bosque poda skład kadry Hiszpanii na dwa superważne mecze z Turcją w eliminacjach MŚ 2010. Nie chce zdradzić czy tym razem postawi na Raula. Pewne miejsce w jedenastce mają Villa (Valencia) i Torres (Liverpool). Ale są dwa miejsca dla rezerwowych napastników, do których kandyduje Negredo, Llorente i może także kapitan Realu. W tym sezonie zdobył on 14 bramek w Primera Division i wciąż marzy o powrocie do reprezentacji.

Więcej o Raulu - na blogu Dariusza Wołowskiego?