Kadeci walczyli w Chlewiskach

BOKS. Damian Rybak (Radomiak Radom) i Michał Pietrzyk (Broń Radom) wywalczyli prawo startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Radomianie wygrali swoje walki na turnieju eliminacyjnym kadetów w Chlewiskach.

Pięściarz reaktywowanej niedawno sekcji bokserskiej Radomiaka Damian Rybak w kategorii wagowej do 75 kg pokonał bezapelacyjnie swojego przeciwnika. Radomianin tym samym zagwarantował sobie udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja.

Podobnym wyczynem może pochwalić się również Pietrzyk (Broń Radom). W wadze do 63 kg z pewnością zasłużył na prawo startu w ogólnopolskim turnieju, prezentując wysoką formę. Strefowe eliminacje rozegrane w Chlewiskach były drugim turniejem kwalifikacyjnym kadetów. - Jestem zadowolony z występów młodych pięściarzy, wśród których dosyć spora grupa uzyskała już prawo startu w olimpiadzie młodzieży. Ogólnopolski turniej będzie z pewnością sporą szansą dla zawodników do zaprezentowania się na tle krajowych rówieśników - mówi Sławomir Żeromiński, szkoleniowiec Radomiaka.

W turnieju w Chlewiskach startowali także inni zawodnicy z grodu nad Mleczną, Niestety, swoim rywalom nie sprostali w ringu w decydujących starciach między innymi Mateusz Gac i Michał Bilski.