Hattricki Żewłakowa i Tarachulskiego

Trzy bramki Marcina Żewłakowa dały zwycięstwo APOEL Nikozji nad APEP Pitsilias w lidze cypryjskiej. Również hattricka zaliczył Bartosz Tarachulski w II lidze greckiej.

Zobacz bramki Tarachulskiego na Zczuba.tv  ?

W meczu cypryjskiej ekstraklasy jako pierwszy do bramki APEP trafił w 33 min. Xrisis Michael. Następne gole były już jednak dziełem byłego reprezentanta Polski. Żewłakow tuż przed przerwą wyprowadził APOEL na dwubramkowe prowadzenie. Kolejne bramki zdobył w końcówce meczu - w 82 i 85 min. spotkania.

Apoel po tym zwycięstwie umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli ligi cypryjskiej. Klub Żewłakowa i Kamila Kosowskiego zdobył dotychczas 69 pkt.

Także trzy bramki dla swojej drużyny zdobył Bartosz Tarachulski, występujący w greckim drugoligowcu - Kavala. Polak wpisał się na listę strzelców w 3, 48 i 50 min. spotkania przeciwko Agrotikosowi. Tarachulski zaliczył też asystę przy czwartej bramce.

Kavala zajmuje obecnie trzecie miejsce w II lidze greckiej. Zespół ten niegdyś trenował obecny prezes PZPN Grzegorz Lato, a występował w nim m.in. były reprezentant Polski Leszek Pisz.

Zobacz bramki Żewłakowa na Z czuba.tv  ?

O golach Janczyka i Wasilewskiego w Belgii - czytaj tutaj ?