Turniej im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera w Pińczowie

Mistrz świata z Meksyku z 1974 roku, świetny zawodnik i szkoleniowiec Stanisław Gościniak będzie gościem XVII Międzynarodowego Turnieju im. Złotej Drużyny Huberta Wagnera, który dziś rozpoczyna się w Pińczowie.

Oprócz niego z zaproszenia Krzysztofa Marszalika, organizatora imprezy promującej 90-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, skorzystali m.in. Halina Wojno, brązowa medalistka olimpiady w Meksyku w 1968 r., wioślarz Kajetan Broniewski, także brązowy medalista igrzysk w Barcelonie w 1992 r., oraz kielczanie: Mirosława Sarna, złota medalistka w skoku w dal z mistrzostw Europy z Aten (1969 r.) oraz Leszek Drogosz, genialny przed laty bokser, brązowy medalista olimpiady w Rzymie w 1960 r. Specjalne posłanie do uczestników turnieju przysłał Juan Antonio Samaranch, honorowy prezydent Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Oprócz gospodarzy, zespołu Liceum Ogólnokształcącego, zagrają XXXIV LO z Warszawy, XXVIII LO z Krakowa, VIII LO z Częstochowy oraz goście z Włoch - liceum Curie Meda z Mediolanu.

Grupowe eliminacje wśród dziewcząt i chłopców rozpoczną się w sobotę o godz. 9, a w niedzielę o godz. 10 otwarcie turnieju, a następnie finały. Turniejowi patronuje "Gazeta Wyborcza".

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.