Leo Beenhakker podał kadrę na mecz z Irlandią

Leo Beenhakker ogłosił listę zawodników powołanych na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Irlandią Płn. i San Marino. Do składu po dłuższej przerwie wracają Ireneusz Jeleń i Marek Saganowski.

Najważniejszą informacją jest powrót do kadry Ireneusza Jelenia, który przez długi czas nie mógł porozumieć się z selekcjonerem w sprawie gry dla reprezentacji. Nie grał od sierpniowego meczu z Ukrainą.

Podobna jest sytuacja Marka Saganowskiego, który ostatni raz grał przeciwko San Marino, a jeszcze w grudniu nie krył rozczarowania swoją pozycją w drużynie narodowej.

- Powrót Ireneusza Jelenia i Marka Saganowskiego będzie miał niewielkie znaczenie, jeśli wszyscy kadrowicze będą zdrowi - mówi Michał Szadkowski, dziennikarz Sport.pl. Jeleń i Saganowski muszą coś udowodnić Beenhakkerowi

- Głównymi kandydatami do gry w ataku w spotkaniu w Belfaście są Paweł Brożek i Robert Lewandowski. Prawe skrzydło jest z kolei zarezerwowane dla Jakuba Błaszczykowskiego. Jeśli żaden z nich nie nabawi się kontuzji Jeleń i Saganowski w najlepszym wypadku usiądą na ławce rezerwowych - dodaje Szadkowski.

Ostatecznie rozwiązana została także sprawa pierwszego bramkarza Polski. Beenhakker nie chciał wcześniej zdradzić, kto będzie stał miedzy słupkami w meczach eliminacyjnych. Wydaje się, że podstawowym piłkarzem na tej pozycji będzie Artur Boruc, który ma znacznie silniejszą pozycję w klubie niż Łukasz Fabiański.

Polska będzie walczyła 28 marca w Belfaście z Irlandią Płn., a cztery dni później w Kielcach podejmie San Marino

Bramkarze: Artur Boruc, Łukasz Fabiański, Łukasz Załuska

Obrońcy: Grzegorz Wojtkowiak, Marcin Wasilewski, Dariusz Dudka, Adam Kokoszka, Bartosz Bosacki, Michał Żewłakow, Jakub Wawrzyniak, Marcin Komorowski.

Pomocnicy: Mariusz Lewandowski, Łukasz Trałka, Rafał Murawski, Roger Guerreiro, Rafał Boguski, Jakub Błaszczykowski, Jacek Krzynówek.

Napastnicy: Ireneusz Jeleń, Marek Saganowski, Paweł Brożek, Robert Lewandowski, Euzebiusz Smolarek.

Rezerwowi: Sebastian Przyrowski, Paweł Golański, Tomasz Jodłowiec, Tomasz Bandrowski, Jakub Wilk, Wojciech Łobodziński, Łukasz Sosin.

Skład Irlandii - sprawdź tutaj ?

Więcej o: