Mourinho: Manchester zasłużył na zwycięstwo.

Manchester pokonał Inter i awansował i jest coraz bliżej obrony tytułu. - Ta drużyna może zdobyć pięć trofeów - twierdzi trener Interu.

Czego zabrakło Interowi, by wygrać z Manchesterem? Według Mourinho przede wszystkim szczęścia. - Zagraliśmy wielki mecz przeciwko wielkiej drużynie - podsumował występ trener mediolańczyków, nie kryjąc podziwu dla drużyny zbudowanej przez Fergusona. - Manchester zasłużył na zwycięstwo. To zespół, który gra w podobnym składzie od 4, czy 5 lat. Doszedł tylko Berbatov. Z tą różnicą, że zawodnicy są bardziej dojrzali, osiągnęli też swój maksymalny poziom, mają spore doświadczenie, są też doskonale przygotowani do gry - wyliczał Mourinho.

Ale według niego także Inter miał swoje szanse w tym meczu, jak choćby strzały w poprzeczkę Ibrahimovicia, czy w słupek Adriano. - Do szczęścia zabrakło nam naprawdę niewiele - stwierdził. - Jutro wracamy do pracy. Tym razem nie byliśmy wystarczająco dobrzy, by wygrać Ligę Mistrzów. Myślę jednak, że umiejętności nam wystarczy by zdobyć Scudetto i jestem pewien, że je wygramy.

Alex Ferguson odpowiedział komplementami na komplementy. - Inter pokazał charakter, a także olbrzymie doświadczenie tym cenniejszy jest wynik, który dziś wywalczyli moi zawodnicy - podsumował mecz dla Sky Sports.

Anglia bije Europę - czytaj tutaj ?