Dwain Chambers będzie zdyskwalifikowany za książkę?

Powracający po dyskwalifikacji za stosowanie dopingu brytyjski sprinter Dwain Chambers, może znowu zostać skazany na banicję. Wszystko przez książkę, w której opisuje kulisy stosowania dopingu w sporcie.

Przepisy Międzynarodowej Federacji lekkoatletycznej (IAAF) wyraźnie mówią, że w przypadku niszczenia przez zawodnika reputacji dyscypliny, władze mogą stosować różnego rodzaju sankcje, łącznie z wykluczneiem z zawodów.

- Zaopatrzymy się w tę książke i poprosimy naszych prawników o dokładne jej zbadanie - powiedział Nick Davies, rzecznik prasowy IAAF. - Jeśli konieczne będzie podjęcie dalszych działań, to sprawa zostanie przedyskutowana przez władze IAAF podczas spotkania w Berlinie w dniach 21-22 marca - dodał.

Ewentualna kara może wykluczyć Chambersa z sierpniowych mistrzostw świata w Berlinie, które są głównym celem sprintera w tym sezonie. Brytyjczyk zapowiada pokonanie w Niemczech mistrza olimpijskiego Usaina Bolta.

Książka "Race Against Me: My Story." wzbudza ogromne zainteresowanie. Chambers szczególowo opisuje w niej etapy stosowania dopingu I kulisy słynnej afery dopingowej BALCO. Sukces wydawniczy ma ułatwić Chambersowi spłacenie długów. W ramach dyskawlifikacji za doping IAAF nakazała mu zwrócić wszystkie pieniądze zdobyte na bieżni.

W niedzielę sportowiec wywalczył złoty medal halowych mistrzostw Europy w Turynie w biegu na 60 metrów.

Chambers. Mistrz Europy niesławy - czytaj tutaj ?

Więcej o: