Polsat lansuje walkę Adamek kontra Gołota

Stacja telewizyjna Polsat chce, aby Tomasz Adamek stoczył pojedynek z Andrzejem Gołotą we Wrocławiu. - Zygmunt Solorz marzy o takiej walce - powiedział Ziggi Rozalski, doradca i przyjaciel obydwu pięściarzy. Adamek oficjalnie nie wypowiada się na ten temat.

Zobacz jak Adamek bronił mistrzostwa - Z Czuba.tv ?

Byliśmy kiedyś z Andrzejem Gmitrukiem i Andrzejem Gołotą na kolacji i rozmawialiśmy o tym. Mimo, że Gołota miał rękę niezdrową, powiedział, że pobiłby Adamka - stwierdził na wtorkowej konferencji prasowej Rozalski.

Będzie walka Adamek - Gołota? | wideo

Pomysły Rozalskiego na karierę Adamka przyprawiają o zawrót głowy. Ale na razie pozostają w sferze pomysłów, lub wstępnych rozmów. Jedynie z Polsatem ekipa Adamka rozmawia intensywnie.

W planie są: walka z Hopkinsem w czerwcu w HBO, być może w systemie pay-per-view. Jeśli nie dojdzie do skutku to może z Evanderem Holyfieldem w Polsce - Polsat chciałby taki pojedynek. Kolejna opcja o której mówiono na wtorkowej konferencji to walka z którymś z pięściarzy stajni Wilfrieda Sauerlanda - być może urodzeni w byłej Jugosławii w Sandzaku Marco Huck lub Enad Licina, choć obaj mają inne walki w planie. Wreszcie jesienią czeka Polaka prawdopodobnie obowiązkowa obrona tytułu mistrza świata ze Steve'm Cunninghamem (o ile 19 kwietnia wygra pojedynek o pozycję nr 1 w rankingu IBF z Wayne'm Braithwaite'm). Od Polsatu dowiedzieliśmy się, że jesienne walki z Gołotą lub Cunninghamem mogłyby się odbyć we Wrocławiu lub Łodzi, w nowej hali widowiskowo-sportowej.

Adamek wypowiada się tylko o Hopkinsie, Holyfieldzie i Cunninghamie jako o przyszłych przeciwnikach. O pojedynku z Gołotą oficjalnie nie wypowiada się wcale.

Holyfield nie chce walki z Adamkiem - czytaj tutaj ?