Bertie Auld: Więcej takich arogantów jak Boruc

- Jeśli więcej zawodników z pola miałoby taką arogancję i pewność siebie jak Artur Boruc, to ciężko byłoby komuś z nami wygrać - powiedział Bertie Auld, legenda Celtiku Glasgow

Zobacz jak Boruc puścił karnego z St. Mirren ?

Bertie Auld w barwach Celtiku rozegrał prawie 180 spotkań, w których zdobył ponad 50 bramek. Legenda Glasgow uważa, że obecnym piłkarzom Celtiku brakuje charakteru, czego nie można powiedzieć o Arturze Borucu. Dlaczego pobicie kolegi z Celtiku ujdzie Borucowi na sucho

- Jeżeli wszyscy zawodnicy z pola graliby z taką arogancją i mieliby tyle pewności siebie co Boruc, to trudno byłoby nas pokonać - uważa Bernie Auld.

Szkot zwraca uwagę na nieoszlifowany jeszcze talent Aidena McGeady'ego oraz technikę Shunsuke Nakamury. Jego zdaniem jednak, ani jeden ani drugi nie są w stanie wziąć ciężaru gry na siebie i poprowadzić całą drużynę.

- Potrzeba nam prawdziwego lidera, kogoś kto będzie nas ciągnął do przodu. Jeżeli mielibyśmy kogoś takiego jak Boruc w pomocy i w ataku, bylibyśmy zupełnie inną drużyną. Kibicom się to na należy - kończy Auld.

Blog Michała Szadkowskiego: Legenda Celtiku o Borucu ?

Nie tak dawno temu, drużyna z Glasgow Arturem Borucem w składzie, odpadła w ćwierćfinale piłkarskiego Pucharu Szkocji, przegrywając na wyjeździe z innym klubem ekstraklasy - FC St. Mirren 0:1.

Boruc i Celtic odpadają z Pucharu Szkocji - czytaj tutaj ?