Ranieri: Czeka nas starcie z wojenną machiną Chelsea

Były trener Chelsea Londyn Claudio Ranieri, który obecnie trenuje Juventus Turyn zapowiada trudne starcie. We wtorek Włosi spróbują odrobić jednobramkową stratę z pierwszego meczu.

W meczu przed dwoma tygodniami Chelsea wygrała 1:0. Drużyna zdecydowanie poprawiła grę odkąd na fotelu trenera Luisa Felipe Scolariego zastąpił Guus Hiddink.

- Jednym z ich najpoważniejszych atutów będzie duch walki, który najwyraźniej odzyskali po zmianie trenera - powiedział Ranieri. Trener Juventusu ma spore problemy w obronie. Nie zagrają Mohamed Sissoko, Marco Marchionni i Nicola Legrottaglie. Wobec tych braków w środku obrony wystąpią najpewniej Olof Melberg i Giorgio Chiellini. Kontuzjowany jest również pomocnik Mauro Camoranesi. - Nie będzie łatwo, bo Chelsea to machina wojenna zbudowana za olbrzymie pieniądze - powiedział Ranieri.

Z szacunkiem do rywala podchodzi też Alessandro Del Piero. Który z reprezentacją Włoch przegrał w 2002 r. na Mundialu z Koreą Południową prowadzoną przez obecnego trenera Chelsea. - Hiddink zawsze udowadniał, że jest doskonałym trenerem. Teraz ma świetnych piłkarzy do dyspozycji. To nie będzie dla nas łatwy mecz - twierdzi Del Piero.

Wtorek w Lidze Mistrzów pod znakiem kontuzji - czytaj tutaj ?

Więcej o: