Rywal Kuszczaka w kadrze

Ben Foster, który rywalizuje z Tomaszem Kuszczakiem o miejsce w bramce Manchesteru United, został powołany do reprezentacji Anglii na towarzyski mecz ze Słowacją oraz na spotkanie z Ukrainą w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2010.

Trener kadry Fabio Capello złamał tym samym swoja zasadę nie powoływania zawodników, którzy nie występują regularnie w swoich klubach. Foster jest obecnie drugim bramkarzem MU za Holendrem Edwinem van der Sarem. Kuszczak w tym "rankingu" zajmuje trzecie miejsce. Dlaczego Kuszczak przegrał walkę o bramkę MU

25-letni golkiper zachwycił Capello swoim występem w finale Pucharu Ligi, w którym Manchester pokonał Tottenham. Dzięki wyśmienitej postawie Fostera szczególnie w serii rzutów karnych "Czerwone Diabły" sięgnęły po pierwsze trofeum w tym roku.

Rywal Kuszczaka zaliczył dotychczas tylko jeden mecz w reprezentacji - ponad dwa lata temu z Hiszpanią. Teraz ma szansę na występ ze Słowacją, ale 1 kwietnia w spotkaniu z Ukrainą na murawę Wembley wybiegnie raczej bramkarz Portsmouth David James.

O kontuzjach w MU - czytaj tutaj ?