Jeleń przeciw najlepszej defensywie Ligue 1

Już w niedzielę Rennes, a tydzień później siedmiokrotni mistrzowie Francji Olympique Lyon to dwaj najbliżsi przeciwnicy Auxerre w barwach którego grają Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka.

Zanosi się na to, że obaj zagrają w wyjściowym składzie. Jeleń na fali ostatnich świetnych występów. Odkąd wrócił po kontuzji do gry - pod koniec stycznia - Auxerre nie przegrało meczu i wydobyło się ze strefy spadkowej.

"Człowiek, który odmienił wszystko" napisał w poniedziałek o Ireneuszu Jeleniu dziennik "L'Equipe". Był to już trzeci w ostatnim czasie artykuł o Polaku w tym prestiżowym piśmie. Ale Jeleń zasłużył sobie na to jak mało kto. W pięciu meczach strzelił trzy gole, zaliczył jedną asystę. Tydzień temu został wybrany graczem meczu z Tuluzą. W tym sezonie polski napastnik zdobył sześć bramek, jest najskuteczniejszym piłkarzem Auxerre.

Dariusz Dudka nie ma tak dobrej passy jak jego kolega z drużyny. Stoi jednak przed szansą, by na dłużej zadomowić się w pierwszym składzie. Kontuzjowany jest lewy obrońca Jean-Pascal Mignot. Na tej pozycji występuje ostatnio były piłkarz Wisły Kraków. W Auxerre nie ma w tej chwili dla niego alternatywy.

Obu Polaków czeka trudny sprawdzian. Jeleń zagra przeciw najlepszej defensywie Ligue 1. Rennes, podobnie jak Lyon i Tuluza straciło 17 goli w 26 meczach. Drużyna z Bretanii zajmuje obecnie szóstą pozycję w lidze, ale wciąż liczy się w walce o czołowe pozycję. W pierwszej części sezonu miała niesamowitą serię 18 meczów bez porażki, przez pewien czas zajmowała drugie miejsce.

W Rennes gra jeden z najlepszych bramkarzy Ligue 1 Nicolas Douchez. W niedawnym głosowaniu piłkarzy i trenerów ligowych, które przeprowadzili dziennikarze "L'Equipe" 28-letni bramkarz zajął trzecią pozycję, tuż za dwoma reprezentantami Francji Hugo Llorisem z Lyonu i Steve Mandandą z Olympique Marsylia. Obronę Rennes tworzą reprezentanci - Stanów Zjednoczonych Carlos Bocangegra, Szwecji Peter Hansson i Francji Rod Fanni. "France Football" określiło tę drużynę mianem "najbardziej atletycznej" we Francji.

Jeleń pokazał, że nie są mu straszni najlepsi piłkarze Ligue 1. Tydzień temu pokonał bramkarza Tuluzy Cedrica Carasso, przerywając jego passę 565 minut bez straconego gola. Strzelił też bramkę Lille, zespołowi podobnej klasy co Rennes.

Z kolei Dudka będzie musiał stanąć w oko z Jimmy Briand'em. Francuz zdobył w tym sezonie siedem goli, ostatnią tydzień temu z Lyonem. 23-letni Briand trzykrotnie występował w reprezentacji Francji. Uznawany jest za jednego z najzdolniejszych napastników młodego pokolenia w Ligue 1.

Bezpośrednia transmisja ze spotkania w Canal+ 2 w niedzielę o godz. 17.

Więcej o: