Obraniak Polakiem za dwa miesiące, czy kilka dni?

Ludovic Obraniak ma już komplet dokumentów pozwalających otrzymać polskie obywatelstwo. - Procedura ma trwać dwa miesiące. Przy dobrym układzie tylko kilka dni - mówi Tadeusz Fogiel, który pomaga 25-letniemu pomocnikowi w zdobyciu polskiego paszportu.

Tadeusz Fogiel: PZPN olewa Ludovica Obraniaka

Dwa tygodnie temu Obraniak wystąpił o polskie obywatelstwo w konsulacie w Lille. - Pan Obraniak jest w trakcie składania wniosku o nadanie obywatelstwa. Nie miał wszystkich niezbędnych dokumentów. Spodziewamy się go ponownie za kilka dni - wyjaśniał konsul Andrzej Lisowski. Chodziło m.in. o życiorys i oświadczenia piłkarza.

Szef skautów PZPN: Obraniak nas nie oszuka

- Dziś wszystko jest już gotowe, ale Ludovic nie miał jeszcze czasu, by ponownie zjawić się w konsulacie. W środę grał mecz Pucharu Francji z Lyonem, jutro czeka go ligowe spotkanie z tą drużyną, dokumenty złoży pewnie za kilka dni - mówi Fogiel.

- Później wszystko zależy od dobrej woli Kancelarii Prezydenta. Sprawę mogą załatwić w kilka dni - mówi Fogiel.

Prezes PZPN Grzegorz Lato już kilka tygodni temu zaczął starać się o zgodę FIFA na występy urodzonego we Francji piłkarza w reprezentacji Polski. Jeśli piłkarz dostanie paszport w ciągu dwóch miesięcy w reprezentacji mógłby zadebiutować już w czerwcowym sparingu z RPA.

FIFA odpowiada PZPN w sprawie Ludovica Obraniaka - czytaj tutaj ?

Więcej o: