Katarzyna Sobstyl powinna się wstydzić?

Prezes Ruchu Chorzów Katarzyna Sobstyl nie kryje niezadowolenia z powodu kary nałożonej na śląski klub po burdach z udziałem kibiców i zapowiada apelację. - Grzywna mogłaby i powinna być większa - ripostuje na swoim blogu dziennikarz Gazety Wyborczej Michał Szadkowski.

- Kary powinny odstraszać pseudokibiców, tymczasem odstraszają kluby od organizacji tego typu widowisk - powiedziała dziennikarzowi Gazety Wyborczej Wojciechowi Tudorowi prezes Ruchu Katarzyna Sobstyl.

Na stadion podczas derbów Śląska pomiędzy Ruchem i Górnikiem Zabrze kibice obu grających drużyn wnieśli około 500 rac, choć możliwe, że było ich kilka razy więcej. Komisji Ligi ukarała Ruch Chorzów 50 tysiącami złotych grzywny i rozegraniem jednego meczu bez publiczności.

- Sobstyl powinna do dziś płonąć ze wstydu, tak jak w sobotę płonęły zabronione prawem race, a nie narzekać na dolegliwość kary - pisze na swoim blogu Michał Szadkowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

- Grzywna, choć na standardy Komisji Ligi surowa, mogłaby i powinna być większa. Tak, by organizatorzy zrozumieli, że tylko i wyłącznie od nich zależy czy wpuści na stadion chuliganów czy normalnych kibiców - dodaje Szadkowski.

Ruch Chorzów ukarany - czytaj tutaj ?

Więcej o: