50 tys. zł kary dla Ruchu Chorzów za derby

Komisja Ekstraklasy zamknęła na jeden mecz stadion Ruchu Chorzów za zachowanie kibiców tego klubu podczas sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze. Chorzowianie zapłacą również 50 tys. zł kary.

Jak kibole zaatakowali derby Śląska

Jak na standardy Komisji Ligi kara jest bardzo wysoka. Jesienią najwyższą karą było 20 tys. zł dla Polonii Bytom za "rażące naruszenia Regulaminu Strojów Meczowych w spotkaniu 11. kolejki Ekstraklasy Piast Gliwice - Polonia Bytom".

W przerwie 30 kiboli z sektora gospodarzy wtargnęło na bieżnię i starło się ze służbami porządkowymi. Kibole wnieśli i odpalili na meczu środki pirotechniczne (trzy wrzucono na boisko ). - Ponadto w ciągu całego meczu kibice rzucali niebezpiecznymi przedmiotami w kierunku płyty boiska - czytamy w oświadczeniu Komisji Ligi, która zajmuje się sprawami dyscyplinarnymi.

Górnik Zabrze zapłaci 15 tys. za wniesienie i odpalenie przez kibiców tego klubu środków pirotechnicznych (pięć sztuk wrzucono w strefę bezpieczeństwa).

Lechia Gdańsk została ukarana 20 tys. złotych kary za rzucenie bryłą lodu w fotoreporterkę oraz wniesienie i odpalenie przez kibiców środków pirotechnicznych podczas meczu ze Śląskiem Wrocław.

Na Piotra Rockiego z Legii Warszawa, który w 1/4 finału Pucharu Ekstraklasy GKS Bełchatów - Legia Warszawa został ukarany czerwoną kartką (dwa mecze dyskwalifikacji) Komisja Ligi nałożyła 3 tys. złotych kary. Komisja Ligi uznała, iż zachowanie piłkarza w stosunku do głównego sędziego zawodów było wysoce niestosowne.

O poprzednich decyzjach Komisji Ligi - czytaj na blogu Michała Szadkowskiego ?

Magazyn Ekstraklasy: Lech jak wisienka na zakalcu

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.