Gwiazdy tenisa stołowego w Ostródzie

Przez trzy dni ostródzka hala OCSiR będzie miejscem rozgrywania jednej z największych imprez tenisowych - 77. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów

W rywalizacji weźmie udział prawie setka zawodników, w tym największe gwiazdy naszej reprezentacji. A walczyć będzie o co, ponieważ na najlepszych czeka do podziału 30 tys. zł.

Nie zabraknie takich tenisistów jak Lucjan Błaszczyk czy Wang Zeng Yi. Publiczność z pewnością najbardziej będą interesowały występy miejscowych zawodników. Wśród kobiet zagrają tenisistki Arbetu Stawiguda na czele z Pauliną Narkiewicz, która w 1998 r., właśnie w Ostródzie, triumfowała w mistrzostwach kraju w singlu. Wystąpi także jej klubowa koleżanka Dominika Dąbrowska. Z kolei Warmię Lidzbark Warmiński reprezentować będzie Roksana Załomska. Zagrają także zawodnicy Condohotels Morliny Ostróda, czyli bracia Bartosz i Karol Szarmachowie oraz Patryk Chojnowski. Stawkę naszych reprezentantów uzupełni Artur Baranowski, tenisista Dekorglassu Działdowo.

Pojedynki najlepszych polskich tenisistów stołowych będzie można obserwować nie tylko z trybun ostródzkiej hali sportowej, ale również sprzed telewizora. Finałowe mecze będą bowiem transmitowane w TVP Info.

- Blisko dwie godziny transmisji z mistrzostw Polski, tego w tenisie stołowym jeszcze nie było - mówi Tadeusz Czyczel, organizator imprezy. W akcji będzie można podziwiać wszystkich najlepszych, nikogo nie zabraknie. Dużą atrakcją z pewnością będą występy Li Qian z Tarnobrzega [wygrała prestiżowy turniej European Top 12 - red.].

77. edycja mistrzostw Polski seniorów w tenisie stołowym rozpocznie się w piątek o godz. 9. Finałowe pojedynki przewidziano na niedzielę w godz. od 10.30 do 14.