Gedania zagra trochę później

Gedania Żukowo przyjęła propozycję Muszynianki Fakro Muszyna, aby dokonać zmian w terminarzu I rundy play-off. I tak na początek zamiast dwóch meczów na wyjeździe, żukowianki zagrają tylko jeden.

Inauguracja rywalizacji do trzech zwycięstw nastąpi 8 marca o godzinie 17 w Muszynie. Zgodnie z terminarzem PlusLigi Kobiet play-off rozpoczyna się od dwóch meczów na parkiecie drużyny, która zajęła wyższe miejsce (7 i 8 marca), następnie rywalizacja przenosi się na jeden lub dwa mecze do słabszego zespołu sezonu zasadniczego (21 i 22 marca), a ewentualnie piąte spotkanie znów rozgrywane jest u silniejszego (25 marca). Na prośbę Muszynianki zaszły jednak zmiany. Uznano, że drużyna nie jest w stanie przygotować się do dwóch meczów play-off na najbliższy weekend, skoro w czwartek zagra w Lidze Mistrzów. Stąd zamiast dwóch meczów w Muszynie, odbędzie się tylko jeden, niedzielny. Następnie drużyny przeniosą się na dwa spotkania do Żukowa. W hali przy ul. Armii Krajowej, mecze odbędą się zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem.

- Początkowo propozycja Muszynianki sprowadzała się do tego, abyśmy na trzy mecze przyjechali do nich, a oni pokryją nam koszty przejazdu. Nie zgodziliśmy się na to. Przyjęliśmy dopiero drugą ofertę - mówi Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii.