Chambers: Regis wiedział o dopingu

W kolejnej odsłonie fragmentów książki "Race Against Me", które są publikowane przez "Daily Mirror", brytyjski sprinter ujawnia powiązania z dopingiem innych lekkoatletów z którymi trenował. Twierdzi również, że jego agent i wybitny brytyjski lekkoatleta sir John Regis dobrze wiedział o tym, że ma zamiar brać doping, ale nie próbował go powstrzymać.

Chambers wymienia amerykańskich biegaczy Kelli White i Chryste Gaines, a także Alvina Harrisona, którzy razem z nim uczestniczyli w programie dopingowym Victora Conte, szefa laboratorium BALCO. "Z czasem zdałem sobię sprawę z roli Victora i jego celu jakim było zgromadzenie wszystkich najlepszych sprinterów świata. To był cel jego życia: - twierdzi Chambers.

"Z czasem staliśmy się sobie bliscy i coraz więcej sportowców do nas przychodziło. Z Kelli rozumiałem się bardzo dobrze" - pisze Chambers, który przyznaje, że był z nią związany przez ponad rok. Kelli White zdobyła złote medale na 100 i 200 m podczas mistrzostw świata w 2003 r., które później zostały jej odebrane, gdy wykryto u niej modafinil. Gaines i Harrison nigdy nie zostali przyłapani na dopingu. Zostali jednak zdyskwalifikowani, na podstawie dowodów, które zebrano w czasie śledztwa przeciwko BALCO.

Chambers przytacza również rozmowę z Johnem Regisem, który zaprzeczył jakoby wiedział o tym że jego klient stosuje doping. "Powiedział tylko bądź ostrożny , gdy przedstawiłem mu propozycję współpracy z BALCO, po czym powtórzył bądź bardzo ostrożny ". Sprinter twierdzi, że jego menadżer dobrze wiedział o dopingu, ale nic nie zrobił, by temu zapobiec.

Regis to były sprinter, wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata z przełomu lat 80-tych i 90-tych. Za zasługi dla brytyjskiej lekkoatletyki został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego. Według mediów rozważa pozwanie Chambersa do sądu.

Brytyjczyk wystartuje w rozpoczynających się już w piątek halowych ME w Turynie i zapowiada zdobycie złotego medalu w sprincie.

Chambers: Brałem ponad 300 różnych specyfików - czytaj tutaj ?

Więcej o: