Arsenal, Chelsea i Liverpool wygrywają w Premier League

We wtorkowych meczach Premier League po raz pierwszy od dawna wygrali wszyscy faworyci. Po trzy punkty zainkasowały goniące Manchester United Liverpool i Chelsea, a Arsenal przerwę serię bezbramkowych remisów.

Po przyjściu Guusa Hiddinka Chelsea Londyn kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę "The Blues" pokonali Wigan, we wtorek zdobyli kolejne trzy punkty wygrywając z Portsmouth 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 79. minucie Dider Drogba. Po 28 meczach Chelsea zajmuje drugie miejsce w tabeli z 58 punktami. Do prowadzącego Manchesteru United traci cztery punkty, ale ma o dwa rozegrane mecze więcej.

Trzeci w tabeli jest Liverpool. Po zwycięstwie nad Sunderlandem zespół Rafy Beniteza ma tyle samo punktów co Chelsea, ale ma gorszy bilans bramek. We wtorkowym meczu Liverpool męczył się z 12. drużyną Premier League do 52. minuty. Wtedy do podania Alberta Riery dobiegł Steven Gerrard, który głową zagrał piłkę do Davida N'goga. Młody napastnik z bliskiej odległości wepchnął ją do bramki. 13 minut później wynik meczu ustalił Yossi Benayoun. Wykorzystał niefortunną interwencję bramkarza Sunderlandu, który po strzale N'goga wybił piłkę na środek pola karnego. Tam dopadł do niej Benayoun i spokojnie skierował do pustej bramki. Liverpool jeszcze w styczniu był liderem Premier League, ale po serii słabych meczów i sobotniej porażce z Middlesbrough szanse klubu na mistrzostwo bardzo zmalały. Magazyn LM: Real prawie za burtą, a Barca się cieszy

Jeszcze gorszą passę przerwał Arsenal. W poprzednich 11 meczach londyńczycy zremisowali aż 8, ostatnie cztery bezbramkowo. W meczu z West bromwich problemu ze strzelaniem goli nie było. Już w 4. minucie piłkę do siatki skierował Nicklas Bendtner, ale na to trafienie gospodarze jeszcze potrafili natychmiast odpowiedzieć. W 7. minucie bramkę zdobył Chris Bunt. Jednak jeszcze przed przerwą Arsenal rozstrzygnął losy meczu. Kolo Toure i znów Nicklas Bendtner pokonali Scotta Carsona, przesądzając o zwycięstwie zespołu Arsene'a Wengera. Arsenal, walczący o czwarte miejsce premiowane grą w eliminacjach Ligi Mistrzów, zrównał się punktami z Aston Villą, która w środę gra z Manchesterem City.

Wszystko o Premier League - w specjalnym serwisie ?