Świat boksu wrze. Wszyscy chcą zobaczyć pojedynek Adamka i Hopkinsa

Pojedynek Tomasz Adamek - Bernard Hopkins poruszył wyobraźnią bokserskiego świata. W sieci buzuje. "Promotorzy, zróbcie to!", doprowadźcie do "grassroots fight", czyli walki, która byłaby "solą boksu"

"Wielka Walka Wschodniego Wybrzeża" ?

Bernard Hopkins powiedział, że chce walczyć z Adamkiem w sobotę. Mówił to bardzo poważnie, został zacytowany przez poważanego dziennikarza sportowego Dana Rafaela (wcześniej USA Today, obecnie ESPN).

W poniedziałek Ziggi Rozalski, współpromotor Adamka zadzwoni do Kalifornii, do Golden Boy Promotion, czyli promotorów Amerykanina, aby rozmawiać o walce o tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej wersji IBF, należącego do Polaka. Skrzecz: Adamek nie powinien walczyć z Gołotą!

Być może doszłoby do niej jesienią na Wschodnim Wybrzeżu USA. Być może byłaby główna walką wieczoru w Madison Square Garden, lub odbyła się w Atlantic City. Tak wielkiego bokserskiego wydarzenia z udziałem Polaka nie było od pojedynku Andrzeja Gołoty z Lennoksem Lewisem w 1997 roku, właśnie w Atlantic City, mieście kasyn.

44-letni Hopkins to żywa legenda boksu, były mistrz świata wagi średniej. Ma na koncie 49 zwycięstw, 32 nokauty, 5 porażek, 1 remis. Pokonał m.in. Oscara de la Hayę, Antonio Tarvera (w kategorii półciężkiej), Feliksa Trinidada, Glenna Johnsona, a ostatnio wschodzącą gwiazdę Kelly Pavlika. Przegrał m.in. z Royem Jonesem Jr, Jermainem Taylorem i Joe Calzaghe.

Oto trzy opinie znanych stron internetowych, poświęconych boksowi.

Eastside Boxing: To byłby kawał walki. Nie mogę mówić za innych, ale sam marzę, aby doszła do skutku. Byłaby to walka z gatunku sól boksu, klasyk klasyków, która nawraca ludzi do sportu. Promotorzy - zróbcie ją!

Nie byłaby chyba zbyt bezpieczna dla Hopkinsa. Teraz zaczął się trend na mega walki za mega pieniądze i trzeba docenić Hopkinsa, który wyzwał względnie nieznanego, niebezpiecznego pięściarza tylko po to, aby zfundować sobie i innym dreszczowiec. Ostatnia walka Hopkinsa pokazała, że nie można go skreślać ze względu na wiek (chodzi o pojedynek z 26-letnim, niepokonanym Kelly'm Pavlikiem), ale Adamek jest twardym S.O.B. ("son of a bitch", co można przetłumaczyć jako skur...l), który potrafi przyjąć cios i oddać o kilka więcej.

Bad Left Hook: Jak wiekszość wypowiadających się o walce Hopkins-Adamek, uważam, że byłaby wspaniała. Uważam, że Hopkins zdominowałby Adamka, ale Tomasz stanowi unikalne i wielkie wyzwanie dla 44-letniej legendy boksu. Adamek zasługuje na taką walkę. Ciężko pracuje, ściąga na trybuny tłumy, walczy widowiskowo i nigdy nie narzeka. Zróbcie to!

ESPN, blog Dana Rafaela: "Chce zostać mistrzem świata trzech wag. powiedział Hopkins. Chcę pokazać ludziom, że wciąż potrafię boksować, choć skończyłem w styczniu 44 lata". Dla człowieka, który tyle osiągnął, pokonanie Adamka byłoby gigantycznym wkładem do jego Galerii Sław boksu. Dla Adamka byłaby szansą na zakończenie kariery legendy boksu.

Co więcej, Adamek jest atrakcją. Jest przyczyną, dla której lojalni fani wypełnili dwukrotnie hale w Chicago, gdzie bił się z Briggsem. W ostatnich dwóch pojedynkach ściągnął do Prudential Center szalony tłum polskich fanów. Walka z legendą sprzedałaby się idealnie na Wschodnim Wybrzeżu, gdzie obaj pięściarze mają najwięcej kibiców.

Adamek będzie walczył z legendą boksu? Zobacz na Z czuba.tv  ?

Więcej o: