Hopkins o walce z Adamkiem. "Wielka walka Wschodniego Wybrzeża"

- To może być dla Adamka najwyższe honorarium w życiu. Można do tego doprowadzić - stwierdził legendarny Bernard Hopkins o walce z polskim mistrzem świata.

Zobacz jak Adamek znokautował Banksa na Zczuba.tv ?

Bernard Hopkins to żywa legenda boksu, były mistrz świata wagi średniej. Ma na koncie 49 zwycięstw, 32 nokauty, 5 porażek, 1 remis. Pokonał m.in. Oscara de la Hayę, Antonio Tarvera (w kategorii półciężkiej), Feliksa Trinidada, Glenna Johnsona, a ostatnio wschodzącą gwiazdę Kelly Pavlika. Przegrał m.in. z Royem Jonesem Jr, Jermainem Taylorem i Joe Calzaghe.

W sobotę, po walce Adamka, powiedział:

- Adamek jest oczywiście zagrożeniem. Ma duże możliwości i jest mistrzem świata. To byłoby dla mnie wielkie wyzwanie. Nigdy nie walczyłem z kimś tak ciężkim (90-kilowym), więc wiązałoby się z tym ryzyko. Nigdy nie będę miał okazji walczyć z Władymirem Kliczko, więc pojedynek z Adamkiem byłby najbliższej spełnienia mojego marzenia - czyli pojedynku o mistrzostwo świat wagi ciężkiej. To może być dla Adamka najwyższe honorarium w życiu. Można do tego doprowadzić. Zrobimy wielką walkę Wschodniego Wybrzeża. Obaj mamy tam mnóstwo kibiców (Hopkins urodził się w Filadelfii). To perfekcyjna walka dla nas obu - powiedział Hopkins na blogu znanego bokserskiego eksperta Dana Rafaela.

Adamek: Walka z Gołotą to bzdura. Przyjeżdżam do Polski - czytaj tutaj ?