Końskie świetne w końcówce. Wisła Sandomierz nieskuteczna

Skuteczna końcówka spotkania dała zwycięstwo siódemce KSSPR-u Końskie. Natomiast duża nieskuteczność zadecydowała o porażce Wisły Sandomierz

KSSPR Końskie - MKS Żagiew Dzierżoniów 27:20 (12:12)

KSSPR: Ratuszniak, Janusz - Baturin 6, Iskra 6, Bąk 5, R. Napierała 4, Smołuch 3, N. Trojanowski 2, Jasiński 1, Rokita, Filutek, T. Napierała.

Fantastyczne ostatnie 12 minut zadecydowało o zwycięstwie gospodarzy. Jeszcze w 48. minucie prowadzili bowiem zaledwie jedną bramką 21:20. Do końca spotkania rzucili jednak sześć razy z rzędu, a sami nie stracili gola. Udaną zmianę dał w drużynie Końskich na lewym rozegraniu Sebastian Iskra. Zdobył ostatnie sześć bramek z ostatnich dziesięciu drużyny. - Rywale w ostatnich minutach byli nieskuteczni, ratowali się też obroną każdy swego, ale nic im to nie dało - powiedział Rafał Przybylski, trener Końskich.

Wisła Sandomierz - Norgips Gwardia Opole 21:24 (11:10)

Wisła: Serafin, Polit - Karbownik 6, Kuroś 4, Dusak 3, Kutek 3, Kubisztal 3, Ogrodnik 2, Pawelczyk, Gach, Guz, Surma, Cupisz.

Sandomierzanie bardzo dobrze zagrali pierwsze 20 minut. Prowadzili nawet 9:6, ale od tego momentu mieli duży problem ze skutecznością. Zawodzili dwaj liderzy - rozgrywający Sławomir Kuroś oraz Marcin Ogrodnik. W bramce gości świetnie spisywał się doświadczony Sławomir Donosewicz. - Jest on jak wino, im starszy tym lepszy. Po raz kolejny wygrywa z nami mecz - mówi Adam Węgrzynowski, trener Wisły. Jego zespół jeszcze w 41. minucie remisował 14:14. Sześć minut później miał jednak trzy bramki straty (15:18).

Pozostałe wyniki 15. kolejki : Powen Zabrze - Unia Tarnów 33:21, MTS Chrzanów - Olimpia Piekary Śląskie 27:33, ASPR Zawadzkie - AZS AWF Biała Podlaska 32:30, AZS Politechnika - ChKS Łódź 31:19.

II liga: Wygrane Vive II i Poloniki

Stal Produkt Bochnia - Sokół Końskie 34:21 (13:12)

Sokół: Musiałczyk, Foks, Kowalski - Krzyważnia 7, Pałka 6, Pancer 4, Król 1, Majchrzak, Kałuziński, Rurarz 2, M. Ocetek 1, D. Ocetek.

Orzeł Przeworsk - Vive II Kielce 16:20 (6:10)

Vive II: Szczecina, Pietras - Zacharski 6, Banach 4, Dziura 4, Matusiak 3, Kolasa 1, Więckowski 1, Żak 1 (1), Zymiera, Cieniek, Bartkiewicz.

Polonica Kielce - Kusy Kraków 31:28 (15:12)

Polonica: Smagór, Kuliński - Nawrocki 9, Glita 6 (3), Wiórkiewicz 6, M. Głowacki 4, Jankowski 2, Adach 2, Boszczyk 1, K. Gawęcki 1, Jamioł.

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Grunwald Ruda Śląska - Viret CMC Zawiercie 26:24 (15:14), Górnik Sosnowiec - Stal II Mielec 44:28 (26:16), AZS Katowice - Czuwaj POSiR Przemyśl 38:44 (20:22)