Siatkarze z Hajnówki przegrali w Nysie

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka przegrali 0:3 wyjazdowe spotkanie z AZS-em Nysa i o tym czy pozostaną w I lidze bez konieczności grania baraży zadecyduje ostatnia kolejka rundy zasadniczej

Oba zespoły przystępowały do meczu po trzech kolejnych zwycięstwach ligowych. W przypadku wygranej za trzy punkty, hajnowianie mogli zapewnić sobie pozostanie w lidze. Niestety, po wyrównanej walce w każdym secie podopieczni Pawła Blomberga przegrali.

- Dwie pierwsze partie graliśmy praktycznie punkt za punkt do stanu 22:22 - opowiada Blomberg. - Niestety w końcówkach lepsi byli gospodarze. W tych decydujących momentach udawało im się dobrze zagrywać, a w ataku nie mogliśmy powstrzymać Michała Żuka. Okazuje się, że gospodarzom w decydujących momentach gra się zdecydowanie lepiej. Inną sprawą jest, że sędzia w całym meczu odgwizdał nam 16 razy dotknięcie siatki. W trzecim secie wpuściłem rezerwowych Piotra Niemca, Bartosza Zrajkowskiego i Daniela Saczko, którzy także podjęli walkę. Niestety, przy stanie 19:18 Zrajkowski dostał żółtą kartkę, w sytuacji gdy powinien ją otrzymać zawodnik z Nysy. Przeciwnicy odskoczyli na dwa punkty, których nie zdołaliśmy odrobić.

Niekorzystne rozstrzygnięcia padły także w pozostałych spotkaniach tej kolejki. Wszystkie zespoły walczące z Pronarem Parkiet o bezpieczną szóstą pozycję wygrały swoje mecze i o tym, kto spadnie do baraży o utrzymanie zadecyduje ostatnia kolejka, w której hajnowianie podejmą Gwardię Wrocław.

Do szóstki może jeszcze wskoczyć ekipa MOS-u Będzin, która traci punkt do naszych siatkarzy.

- Tak jak się spodziewałem, o naszym miejscu na koniec rundy zasadniczej zadecyduje ostatni mecz - mówi Blomberg. - Musimy wszystkie siły i umiejętności skoncentrować na tym spotkaniu. Jest także szansa na wskoczenie do pierwszej czwórki, która weźmie udział w play-off o awans.

Na razie do czwartego w tabeli Orła, który zajmuje ostatnią pozycję uprawniającą do gry w play-off, nasi zawodnicy tracą trzy punkty. W ostatniej kolejce zawodników z Międzyrzecza czeka teoretycznie trudniejsza przeprawa niż naszych zawodników. Zmierzą się oni bowiem z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego, która jeszcze nie może być pewna pozostania w lidze.

AZS Nysa - Pronar Parkiet Hajnówka 3:0

Sety: 25:22, 25:23, 25:20.

Pronar Parkiet: Woroniecki, Kozioł, Żyliński, Wójcik, Sacharewicz, Jaskulski, Knasiecki (libero) oraz Saczko, Zrajkowski, Niemiec.

Inne wyniki 21. kolejki

Gwardia Wrocław - MOS Będzin 0:3, Siatkarz Wieluń - Orzeł Międzyrzecz 1:3, GTPS Gorzów Wielkopolski - Energetyk Jaworzno 3:0, Avia Świdnik - BBTS Bielsko Biała 0:3. Pauzował SMS I Spała.

Tabela I ligi

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, a drugi zespół zagra w barażu. Dwie ostatnie drużyny spadną