Mourinho: Giggs to najlepszy piłkarz w historii Premier League

Sir Alex Ferguson niedawno nazwał Ryana Giggsa graczem sezonu. Teraz jednak zaskakujący hołd oddał mu Jose Mourinho, trener Interu Mediolan, nazywając najlepszym zawodnikiem w historii Premier League

Rio Ferdinand chce Mourinho ?

- Co można powiedzieć o człowieku, który ma na koncie dziesięć ligowych tytułów mistrzowskich? - mówi Mourinho. - Już same medale mówią za siebie. Tak, mówimy chyba o najlepszym piłkarzu Premier League wszech czasów. Nikt nie przyczynił się do sukcesów swojego klubu tak bardzo jak w przypadku Ryana Giggsa i Manchesteru United - mówi Portugalczyk. Mourinho wie, że oznacza to postawienie Walijczyka ponad takimi gwiazdami jak Alan Shearer, Eric Cantona czy Gianfranco Zola.

Trenerowi Interu szczególnie imponuje jednak to, że w tym sezonie piłkarz ujawnił nowy talent - do gry w środku pomocy. Według Mourinho to bardzo przydało się United. - W wieku 35 lat stracił oczywiście trochę z szybkości, ale zmiana pozycji to bardzo rozsądne posunięcie ze strony Sir Alexa - dodaje. - No i przy okazji widzimy, że, tak jak w przypadku Zoli, Bergkampa czy Zidana, wiek nie wpływa na prawdziwą klasę.

Giggs nigdy nie zawiódł managera. Dlatego powoli zbliża się do 800 występu w barwach "Czerwonych Diabłów". Wyprzedził już wcześniejszego klubowego lidera, Sir Bobby'ego Charltona.

Mourinho uważa, że to może być wyjątkowy rok dla United i Giggsa: - Mają wspaniałych, młodych graczy jak Cristiano Ronaldo czy Wayne Rooney, ale, kto wie, być może to właśnie Giggs będzie tym, który "zrobi różnicę" w lidze i w Europie?

Włochów w Lidze Mistrzów właściwie już nie ma ?

Więcej o: