Z kim w play-off zagrają siatkarki?

Muszynianka Muszyna, Farmutil Piła bądź Centrostal Bydgoszcz. Jeden z tych zespołów będzie rywalem białostockich siatkarek w pierwszej rundzie play-off. Wszystko wyjaśni się w niedzielne popołudnie

Zawodniczki Pronaru Zeto Astwa AZS Białystok okupują obecnie szóste miejsce w tabeli ekstraklasy. Jeżeli je utrzymają w pierwszej rundzie play-off przyjdzie im się zmierzyć z zespołem z Bydgoszczy bądź Piły. Gdyby jednak spadły o jedną pozycję to zagrają z aktualnymi mistrzyniami Polski z Muszyny. W ostatniej kolejce rundy zasadniczej nasze siatkarki zagrają w niedzielę na wyjeździe z Muszynianką.

- Niezależnie z kim przyjdzie nam się zmierzyć w pierwszej fazie play-off to i tak postaramy się powalczyć o awans do pierwszej czwórki rozgrywek - deklaruje białostocka przyjmująca Katarzyna Walawender.

Teoretycznie większe szansę białostoczanki mają w konfrontacji z Centrostalem czy Farmutilem. Aby zmierzyć się z którąś z tych ekip najlepiej byłoby zdobyć w niedzielę jakieś punkty.

- Jesteśmy w stanie to zrobić. Po środowym meczu Pucharu Polski pojawiła się taka nadzieja [białostoczanki co prawda przegrały we własnej sali 1:3, ale toczyły z rywalkami wyrównany bój. Rewanżowe spotkanie odbędzie się w sobotę w Muszynie - red.] - mówi Walawender. - Przeciwniczki zagrały wówczas w najsilniejszym składzie, a my wcale nie byłyśmy słabsze. Wydaje mi się, że rywalki mogą być zmęczone spotkaniami w lidze, w pucharze, w Lidze Mistrzyń, ciągłymi podróżami i możemy to wykorzystać. W środę trochę nam zabrakło do wygranej, ale mam nadzieję, że teraz będzie inaczej. Chociaż ciekawe w jakiej dyspozycji tym razem będą przeciwniczki.

Nawet jeżeli jednak białostoczanki nie zdobędą w niedzielę punktu, mogą utrzymać swą pozycję w tabeli. Wszystko zależy od tego, jak spiszą się zawodniczki Gwardii Wrocław, które tracą do białostoczanek jeden punkt, a zagrają we własnej sali z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Program 18. kolejki

Muszynianka Muszyna - Pronar Zeto Astwa AZS Białystok; Gwardia Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza; Gedania Żukowo - Aluprof Bielsko-Biała; Calisia Kalisz - Centrostal Bydgoszcz; Stal Mielec - Farmutil Piła.

Tabela ekstraklasy

Osiem pierwszych drużyn zagra w play-off. Stal i Calisia będą walczyć o utrzymanie