Tadeusz Fogiel: PZPN olewa Ludovica Obraniaka

PRZEGLĄD PRASY. Alarmujące wieści z Francji. Ludovic Obraniak (25 lat), kandydat do gry w reprezentacji Polski, tak dobrze spisuje się w tym sezonie, że lada moment może dostać powołanie, ale do... kadry trójkolorowych - czytamy w Super Expressie.

- PZPN zachowuje się tak, jakby mu w ogóle nie zależało na tym piłkarzu - mówi Tadeusz Fogiel, menedżer mającego polskie korzenie piłkarza. Obraniak jest zawodnikiem Lille i jednym z najlepszych strzelców ligi francuskiej. Szef skautów PZPN: Obraniak nas nie oszuka

- Sam zapłacę za koszty naturalizacji Obraniaka. Za te druczki, dokumenty, znaczki... Nie jest to wielka kwota, Ludovica stać na to, ale uważam, że należy mu się od nas taki gest. Tyle że w PZPN nie są nawet pewnie świadomi, jak to wygląda - dodaje Fogiel.

- Świetny piłkarz z polskimi korzeniami pali się do gry w naszej kadrze. No i co, PZPN dalej go będzie olewał? - zastanawia się menedżer.

Coraz więcej francuskich dziennikarzy domaga się od trenera trójkolorowych, Raymonda Domenecha, powołania Ludovica do kadry narodowej.

Obraniak wystąpił o nadanie obywatelstwa - czytaj tutaj ?

Więcej o: