Akademiczki walczą o ligowy byt

SIATKÓWKA. Sobotnim pojedynkiem we własnej hali ze Startem Łódź zespół Politechniki Radomskiej rozpocznie zmagania o utrzymanie się w drugiej lidze. Rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw

Z ekipy AZS-u dochodzą optymistyczne sygnały. Siatkarki ciężko przepracowały ostatnie dwa tygodnie, które upłynęły pod kontem przygotowań do spotkań barażowych. - Mimo, że nie udało się rozegrać spotkań kontrolnych, które rywalki odwołały praktycznie w ostatniej chwili, dziewczęta są dobrze przygotowane do najważniejszych występów w tym sezonie - nie ma wątpliwości trener AZS, Aleksander Klimczyk.

- Mam nadzieje, że kwestia utrzymania w II lidze rozstrzygnie się po dwóch spotkaniach. Zakładając mniej optymistyczny wariant - trzecie spotkanie rozegrane zostanie 11 marca w hali Politechniki, jestem jednak dobrej myśli i uważam, że trzeci pojedynek nie będzie już konieczny - dodaje szkoleniowiec.

Sporym osłabieniem może być ewentualna absencja Agnieszki Dobosz. Jej występ stoi pod znakiem zapytania, bowiem kapitan radomianek lekko skręciła nogę na poniedziałkowym treningu. O tym, czy podstawowa zawodniczka ekipy radomskiej uczelni zagra ze Startem przekonamy się tuż przed meczem. Pozostałe siatkarki są w pełni przygotowane i z optymizmem podchodzą do spotkań barażowych. - Forma jest, morale w zespole również, a mimo osłabienia jestem przekonana, że damy radę wygrać - przekonuje siatkarka Politechniki, Klaudia Januszewska.

Początek pojedynku AZS Politechnika Radomska - Start Łódź w hali przy ul. Chrobrego o godzinie 15:30.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.