Start znów wygrywa

W meczu 20. kolejki II ligi koszykówki Start Lublin, po bardzo wyrównanej rywalizacji, odniósł jednopunktowe zwycięstwo z zespołem Alba Chorzów.

Potyczka lidera z ósmym zespołem w tabeli nie zapowiadała się zbyt emocjonująco. Znakomicie spisujący się w tym sezonie lublinianie pewnie odnosili zwycięstwa z wiele mocniejszymi drużynami. Alba z kolei popisała się ostatnio świetną serią. Z ośmiu rozegranych spotkań wygrała aż siedem. Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando zawodników Startu. Zakończyła się dwunastopunktową przewagą i wszystko wskazywało na to, że chorzowianie zostaną odprawieni z kwitkiem. Druga odsłona była zdecydowanie bardziej wyrównana i goście zaczęli odrabiać straty, przeprowadzając skuteczne akcje oraz celnie trafiając z rzutów osobistych. Przewinień w spotkaniu niestety nie brakowało. Po rzucie za trzy punkty Karola Chamery z Alby w końcówce drugiej kwarty było 49:43. Początek kolejnej części meczu można było określić krótko: walka o każdą piłkę. Świetnie spisywał się najwyższy zawodnik na boisku, Bartosz Borkowski. Brak skuteczności w ataku gospodarzy i kilka kolejnych błędów w obronie, podopieczni trenera gości Rafała Sobeckiego bez skrupułów zamieniali na punkty dla siebie. Dzięki dwóm celnym rzutom za trzy punkty Rafała Króla z Lublina, po tej odsłonie Start utrzymał skromne czteropunktowe prowadzenie. W czwartej kwarcie Alba Chorzów doprowadziła do pierwszego w meczu wyrównania. Rozpoczęła się gra kosz za kosz. Po 40 minutach był remis 79:79. Dogrywka była bardzo zacięta. Pod koniec gracze Startu odskoczyli na pięć punktów, jednak chorzowianie nie pozwolili im poczuć się zwycięzcami. Grali do samego końca, ale na odrobienie strat zabrakło czasu. Mecz zakończył się wynikiem 97:96 dla Startu.