Jadar za burtą Pucharu Polski

SIATKÓWKA. W rewanżowym pojedynku o awans do finałowego turnieju rozgrywek o krajowy puchar Jadar Radom przegrał 0:3 z Resovią Rzeszów i odpadł z dalszej rywalizacji

W pierwszym meczu obu zespołów w hali na rzeszowskim Podpromiu Resovia wygrała z Jadarem 3:0. Zatem do Radomia przyjechała po minimum jedną partię, która już zapewniała podopiecznym Ljubo Travicy awans do finałowego turnieju, który niebawem zostanie rozegrany w Kielcach. Swój cel goście osiągnęli już po pierwszej odsłonie, wygranej na przewagi. Emocji wówczas nie brakowało, a wynik długo pozostawał otwarty. Co prawda Resovia wypracowała sporą różnicę punktową, prowadząc już 23:19, a po chwili 24:20, jednak zryw miejscowych przyniósł im wyrównanie. Po kontrach Macieja Pawlińskiego i po chwili Marcina Owczarskiego radomianie pokazowo zapracowali na rezultat po 24. Niestety, przy stanie 28:28 wręcz podarowali Resovii zwycięstwo. Najpierw Owczarski pomylił się w ataku, a za moment setbola wykorzystał Mikko Oivanen, który sposobność kontrataku spożytkował należycie.

Na dobrą sprawę walka o stawkę praktycznie się zakończyła, dlatego kibice siatkówki w hali radomskiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oglądali niemal sparingowy pojedynek. W obu drużynach nastąpiły zmiany w wyjściowych składach. Więcej siatkarskich atutów posiadali jednak przyjezdni, którzy najpierw przekonująco wypunktowali Jadar w secie drugim, a następnie w trzecim. Piłkę meczową po blisko półtoragodzinnej rywalizacji wykorzystał Aleksandar Mitrović. Serb otrzymał idealną wystawę od Pawła Woickiego i atakiem z drugiej linii zakończył mecz na korzyść Resovii.

Jadar Radom 0

Asseco Resovia Rzeszów 3

Sety: 28:30, 20:25, 19:25

Jadar: Salas, Owczarski, S. Hernandez, Kosok, Pawliński, Terlecki, Stańczak (libero) oraz Macionczyk, Żaliński, Domonik, Małecki, Słomka.

Resovia: Woicki, Oivanen, Wika, I. Hernandez, Mitrović, Perłowski, Ignaczak (libero) oraz Papke, Kusior, Gierczyński, Kaczmarek.