Villarreal - Panathinaikos 1:1. Wawrzyniak sprokurował rzut karny

Jakub Wawrzyniak nie będzie dobrze wspominał debiutu w Lidze Mistrzów. Polak sprokurował rzut karny, który na bramkę zapienił Giuseppe Rossi. Panathinaikos zremisował jednak 1:1 i przed rewanżem w Atenach jest w korzystnej sytuacji

Cios Liverpoolu, Bayern gromi - czytaj relacje ?

Kilkoma dobrymi występami w lidze greckiej Wawrzyniak zdobył zaufanie trenera Henka Ten Cate. - W lidze spisuje się bardzo dobrze, wszyscy są z niego bardzo zadowoleni - powiedział dla Sport.pl Nikos Kotsis z gazety "Exedra". Początkowo Polak miał zastąpić na środku defensywy Loukasa Vintrę, ale ostatecznie wystąpił na lewej stronie obrony.

Panathinaikos, który nie był w tym spotkaniu faworytem, dobrze się bronił i przez prawie godzinę utrzymywał się bezbramkowy remis. W 59. minucie Grecy niespodziewanie objęli prowadzenie. Giorgos Karagounis odstał piłkę przed polem karnym i strzałem w okienko pokonał Diego Lopeza.

Goście niedługo cieszyli się z prowadzenia. W 67. minucie we własnym polu karnym Wawrzyniak upadł na murawę po starciu z Giuseppe Rossim i już leżąc podłożył nogę Robertowi Piresowi. Doświadczony pomocnik upadł na murawę, a sędzia podyktował rzut karny. Z 11 metrów spokojnie strzelił Rossi, wyrównując wynik meczu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Remis 1:1 stawia w lepszej sytuacji Panathinaikos, który rewanż zagra na własnym stadionie.

Zobacz rzut karny Wawrzyniaka - Z czuba.tv ?