Kadeci w Białymstoku, a juniorzy w Nysie

SIATKÓWKA. Młodzieżowe rozgrywki o medale Mistrzostw Polski wkraczają w decydującą fazę. Kadeci Czarnych Radom powalczą o awans do półfinałów, natomiast juniorzy radomskiego klubu poznali rywali w walce o finał krajowych rozgrywek

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią młodsi adepci Czarnych. Kadeci, prowadzeni przez trenera Andrzeja Sitkowskiego, już od najbliższego piątku rozpoczną boje w Białymstoku, gdzie stawką turnieju będzie promocja do półfinału krajowego championatu. Obok siatkarzy Czarnych w imprezie wezmą udział ekipy: Oczka Białystok, AZS UWM Olsztyn i MKS Kraśnik. Na inaugurację radomianie zmierzą się z zespołem ze stolicy Warmii i Mazur, natomiast w sobotę zagrają z gospodarzami. Gracze trenera Sitkowskiego zakończą zmagania niedzielnym pojedynkiem z Kraśnikiem. Awans do półfinałów MP uzyskają dwie najlepsze drużyny. - Jedziemy, by walczyć i wygrywać. Czy uda nam się awansować - czas pokaże. Pocieszające jest to, że większość moich zawodników wyleczyła się, bo mieliśmy ostatnio w zespole prawdziwą epidemię grypy. Mam nadzieję, że chłopcy mimo braków treningowych zdołają zaprezentować pełnię swoich możliwości - powiedział "Gazecie" trener Sitkowski.

Tymczasem juniorzy Czarnych poznali grupowych rywali w walce o finały MP w tej kategorii wiekowej. Podopieczni trenerów Jacka Skroka i Wojciecha Stępnia zagrają w turnieju w Nysie 20-22 marca. Na drodze do decydującej o medalach imprezie staną radomianom AZS PWSZ Nysa - gospodarz - oraz Kęczanin Kety i Joker Piła. Nie ma co narzekać, na tym etapie zmagań nie ma już słabych drużyn. Mamy prawie miesiąc, by solidnie przygotować się do tego występu. Jeśli chce się coś osiągnąć, trzeba z każdym zagrać na maksimum swoich możliwości - mówił drugi trener juniorów Wojciech Stępień. Znany jest już nawet wstępny rozkład gier czarnych w Nysie. W pierwszym meczu radomianie zmierzą się z Kęczaninem, następnie ich rywalem będzie Joker, a na zakończenie Czarni powalczą z akademikami z Nysy.