Piłkarze Legionu skuteczni w karnych

PIŁKA NOŻNA. Dwanaście drużyn z różnych rejonów kraju rywalizowało w hali Publicznego Gimnazjum nr 13 w Radomiu w prestiżowym turnieju z cyklu ?Radomiak Cup?. Wygrał zespół Legionu Radom.

Zawody zastały zorganizowane dla chłopców z rocznika 1998. Piłkarze najpierw rywalizowali w dwóch grupach eliminacyjnych w systemie "każdy z każdym". Grupowe pojedynki wyłoniły półfinalistów. W pierwszym z nich Radomiak podejmował GKS Bełchatów. W regulaminowym czasie gry obie ekipy zanotowały po jednym golu i o awansie do finału decydowały rzuty karne. W nich więcej zimnej krwi zachowali zieloni. W drugim półfinale zmierzyły się: radomski Legion i Pogoń Siedlce. To spotkanie miało mniej wyrównany przebieg, bowiem radomianie pewnie ograli przeciwnika 3:1. W kluczowym dla losów turnieju meczu padło aż sześć goli. Oba zespoły zanotowały po trzy trafienia, toteż o zwycięstwie w całej imprezie ponownie decydowały rzuty karne. Ostatecznie szczęście uśmiechnęło się do młodych zawodników Legionu, którzy po serii "jedenastek" odebrali okazały puchar.

Klasyfikacja turnieju: 1. Legion, 2. Radomiak I, 3. GKS Bełchatów, 4. Pogoń Siedlce, 5. Orlik Radom, 6. Junior Radom, 7. Radomiak II, 8. Orlik Łuków, 9. Unia Warszawa, 10. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, 11. Legion II, 12. Korona Góra Kalwaria.