Derby Warszawy bez kibiców Legii. Na "bramkach" fani Polonii

Decyzja PZPN: na piątkowych derbach Warszawy Polonia - Legia zabraknie sympatyków wicelidera Ekstraklasy. Działacze Polonii pozwolili swoim fanom pilnować wejść na stadion, wyłuskując z tłumu osoby " stwarzające zagrożenie"

Cezary Kucharski: Zwycięstwo w derbach jak eliksir młodości ?

Intencją Polonii jest troska o spokój na trybunach podczas meczu podwyższonego ryzyka jakim są derby. Zarząd klubu wprowadził imienne, darmowe wejściówki na to spotkanie (tylko na trybunę tzw. kamienną, na której zazwyczaj zasiadają kibice drużyny przyjezdnej; na główną są bilety po 100 zł). Zapisy na bezpłatne przepustki trwają. Bez tego nikt nie wejdzie na trybunę. - Na listę może się zapisać każdy, osobiście, albo drogą mailową - zapewnia Igor Gołaszewski, odpowiadający w klubie za kontakty z kibicami i dystrybucję biletów. Na listę można się dopisać codziennie między 17-18 w kawiarni klubowej przy Konwiktorskiej. - Przy wejściu na stadion każdy będzie musiał okazać dokument osobisty, potwierdzający podane dane, w tym PESEL - dodaje Gołaszewski.

Trener Legii: Derby Warszawy nie przesądzą o tytule

Ale to nie koniec. Na oficjalnej stronie Polonii Warszawa znajduje się informacja o "dodatkowej selekcji" wśród tych już spisanych fanów piłki. Ma ona wykluczyć z tłumu kibiców zagrażających bezpieczeństwu imprezy. Na czym ma polegać? - Niektórzy z naszych kibiców znają sympatyków Legii mogących stwarzać problemy. I takie osoby nie zostaną wpuszczone. Nie chcemy nikomu robić na złość, ale zależy nam na dobrej atmosferze i kulturalnym dopingu - objaśnia Gołaszewski. - Sam będę na miejscu, i ostateczna decyzja będzie należała do mnie. Nie będzie tak że ktoś nie wejdzie na stadion z powodu "widzimisię" kibiców. Zależy nam na wysokiej frekwencji - zapewnia.

Tych ograniczeń nie będzie przy sprzedaży biletów na trybunę główną. - Przypuszczam że właśnie z tej opcji skorzystają sympatycy Legii chcący obejrzeć ten mecz - przyznaje Gołaszewski.

Według naszych informacji grupa kibiców drużyny z Łazienkowskiej wybiera się na derby. - Do tej pory jeszcze nikomu nie odmówiliśmy miejsca na liście - zastrzega Gołaszewski.

Przypomnijmy: w poniedziałek Wydział ds. Bezpieczeństwa PZPN zadecydował, że Polonia nie może przyjmować fanów gości w rundzie wiosennej sezonu 2008/2009. Trzeba wcześniej wyremontować trybunę, na której dopingują fani drużyn przyjezdnych.

Kluby goszczące w tej rundzie na ul. Konwiktorskiej nie mogą rozprowadzać biletów na mecze z Polonią.

Jak to robią na Legii?

- Na mecze organizowane przez Legię wejść mogą tylko osoby, które mają kartę kibica - mówi Jarosław Ostrowski, członek zarządu Legii Warszawa. - Znamy ich dane, wiemy, czy przeskrobały coś na stadionie. Ktoś bez karty nie może kupić biletu. Przed takim wydarzeniem jak derby łatwo można zapobiec prześlizgnięciu się osób, które na stadion wejść nie powinny. Wystarczy, że na dwa tygodnie przed meczem nie będzie można wyrobić kart.

Mniej arbitrów w polskiej Ekstraklasie ?

Więcej o: