Jerzy Dudek: Pomożemy Liverpoolowi skupić się na Premier League

- Wszyscy w Liverpoolu chcą wygrać Premier League. Nie udało im się to od 19 lat. Może jesteśmy w stanie im w tym pomóc, eliminując ich z Ligi Mistrzów? - zastanawia się Jerzy Dudek przed środowym meczem 1/8 finału Champions League pomiędzy Liverpoolem a Realem Madryt.

Zobacz niesamowity mecz Realu na Zczuba.tv ?

W 1/8 finału Ligi Mistrzów Liverpool zmierzy się z Realem Madryt, którego drugim bramkarzem jest Jerzy Dudek.

Polak szczyt swojej piłkarskiej kariery osiągnął właśnie w barwach Liverpoolu, z którym w 2005 roku zwyciężył w Champions League.

- W tym roku "The Reds" są bliscy wygrania Premier League, a to oznacza, że są na dobrej drodze, aby sięgnąć po trofeum, którego tak bardzo wszyscy tam wyczekują. Może jesteśmy w stanie pomóc w tym drużynie Beniteza poprzez wyeliminowanie ich z Ligi Mistrzów? - zastanawia się Jerzy Dudek, który jest zmiennikiem Ikera Casillasa.

Polski bramkarz pamięta jednak jakim perfekcjonistą jest w tym co robi trener Liverpoolu.

- Benitez zawsze bardzo szczegółowo analizuje swojego przeciwnika, jest w tym mistrzem i na pewno spędził dwa miesiące na planowaniu jak nas pokonać - dodaje Dudek.

W Liverpoolu narasta presja. The Reds po raz kolejny świetnie spisują się w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów, jednak o 19 lat nie zdobyli tytułu mistrza Anglii.

Trener drużyny z Anfield Road Rafa Benitez powiedział niedawno, że ciśnienie związane z ligowym sukcesem jest ogromne.

- Nasz problem leży w gigantycznych oczekiwaniach, w presji dookoła nas. Liga! Liga! Przez ostatnie 19 lat nie wygraliśmy ligi! Ale jest przecież Champions League, której nie możemy odpuścić. Od kiedy jestem w Liverpoolu, zdobyliśmy cztery trofea, wiele razy graliśmy w finałach i półfinałach Ligi Mistrzów. Jesteśmy tam, gdzie powinnyśmy być. Naszym problemem jest nerwowość. Musimy sobie z nią poradzić, ale nie będzie to łatwe - powiedział Rafa Benitez.

Dudek gotowy na Liverpool

Dzięki Liverpoolowi swoje pięć minut w prasie hiszpańskiej ma Jerzy Dudek. Rezerwowy bramkarz Realu mówi, że w razie czego jest gotowy do gry. Rywalizację będzie jednak śledził z ławki. Bratobójczy pojedynek bramkarski Casillasa z Reiną i wszystkie inne - pisze Dariusz Wołowski na swoim blogu.

Co zrobi Rafa Benitez? - czytaj na Blogu Michała Szadkowskiego ?