Sport w skrócie

TENIS ZIEMNY

Rafał Gozdur (Promasters Szczecin) został podwójnym złotym medalistom Mistrzostw Polski juniorów, które zakończyły się w Zachodniopomorskim Centrum Tenisowym w Szczecinie. W finale singla Gozdur pokonał Piotra Gadomskiego (Legia Warszawa) 5:7, 6:2, 7:6 (4). Brązowy medal wywalczył Bartłomiej Fedyna (Promasters), który w półfinale uległ Gadomskiemu 4:6, 1:6. Drugie złoto Gozdur dołożył w deblu. Razem z Fedyną w finale pokonali Adama Laakela (WTS DeSki Warszawa) i Wojciecha Lutkowskiego (Legia) 7:6 (6), 6:0.

Rywalizację juniorek wygrała Katarzyna Kaleta (PKT Pabianice), która pokonała w finale Klaudię Gawlik (Tikurrita Tarnów) 7:5 i 1:0 (krecz). Najlepsza ze szczecinianek - Adrianna Rosik (KT Szczecin) dotarła do ćwierćfinału.

LEKKOATLETYKA

Monika Pyrek (MKL Szczecin) zdobyła złoty medal w skoku o tyczce halowych MP w Spale z wynikiem 4,60 m. Medal - srebrny - wywalczyła też Agnieszka Sowińska-Leszczyńska (Sporting Międzyzdroje) w biegu na 800 m. Pozostałe lokaty zachodniopomorskich lekkoatletów: Andrzej Mrozik (Pomorze Stargard) czwarty w pchnięciu kulą, Adam Kolasa (Sporting) czwarty w skoku o tyczce, Marcin Lewandowski (Ósemka Police) ósme w biegu na 400 m, Justyna Ratajczak (MKL) piąta w skoku o tyczce, a Mariusz Woźniak (Ósemka) odpadł w eliminacjach 800 m.

PIŁKA NOŻNA

Arka Gdynia wygrała turniej chłopców z rocznika 2000 z cyklu Don Bosco Cup 2009, który w sobotę rozegrano na hali salezjan. Arka pokonała w finale Pogoń Szczecin dopiero po rzutach karnych (1:0). W regulaminowym czasie gry był remis 3:3. Trzecie miejsce dla Kosy Konstancin. Wystąpiło 12 drużyn. Nagrody indywidualne: najlepszy zawodnik - Hubert Sadowski (Pogoń), najlepszy strzelec - Jakub Poręba (Arka), najlepszy bramkarz - Jakub Schwarz (Arka Gdynia), nagroda specjalna - Michał Harasimiuk (Kosa Konstancin).

Chemik Police wygrał turniej chłopców z rocznika 1993 z cyklu Don Bosco Cup, który w weekend rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Policzanie wygrali pięć spotkań i nie stracili bramki. Drugie miejsce Salos 93 Szczeci, trzecie AZS Botojan Bydgoszcz. Nagrody indywidualna: najlepszy zawodnik - Adam Sobierajski (AZS), strzelec - Wojciech Fadecki (Chemik), bramkarz - Patryk Tomkiewicz (Salos), puchar fair play - Darzbór Szczecinek.

WINDSURFING

Błażej Błażowski, uczeń Centrum Kształcenia Sportowego w Szczecinie, został brązowym medalistą MŚ juniorów w windsurfingu na lodzie. Zawody odbyły się w Rydze, a przed wyjazdem na Łotwę młody szczecinianin zapowiadał walkę o medal. Niewiele wcześniej zdobył złoto w mistrzostwach Polski. Już pierwsze starty pokazały, że Błażowski będzie w gronie kandydatów do medali. Wielka w tym zasługa rodziców, którzy w trudnych warunkach drogowych musieli wrócić do Mrągowa po płozy. Sprzęt dotarł do Błażeja na czas i później było tylko lepiej. Miejsce na podium uzyskał już po pierwszym dniu zawodów.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.