Otworzą olimpiadę młodzieży

We wtorek na rynku w Ustrzykach Dolnych odbędzie się uroczyste otwarcie trwającej już na Podkarpaciu XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się co prawda już na początku lutego, ale otwarcie imprezy zaplanowano na wtorek, 24 lutego. Wszystko po to, by w inauguracji olimpiady mogło wziąć udział jak najwięcej młodych sportowców. A właśnie teraz w Ustrzykach Dolnych i okolicach rywalizuje sporo młodzieży biorącej udział w imprezie.

Początek otwarcia olimpiady zaplanowano na godz. 18.30. Trzynaście minut po rozpoczęciu inauguracji transmisję z uroczystości rozpocznie Telewizja Rzeszów.

Wtorek nie będzie jednak dniem przerwy dla młodych sportowców. Tę będą mieć jedynie hokeiści rywalizujący w Sanoku. W środę i czwartek natomiast wrócą do walki od godz. 9. Narciarze alpejscy i biegowi, którzy o medale walczą w Ustrzykach Dolnych, we wtorek, środę i czwartek na starcie staną o godz. 9. Z kolei w konkurencji skoków narciarskich na wtorek zaplanowano konkurs indywidualny i drużynowy. W środę i czwartek odbędzie się natomiast rywalizacja w kombinacji norweskiej.