Hajnowianie blisko play-off

Siatkarze z Hajnówki swe spotkanie z 20. kolejki I ligi rozegrali już przed tygodniem. Dlatego podczas weekendu oczekiwali wieści z innych hal, a te były dla nich bardzo korzystne. Na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej nasi zawodnicy mają dużą szansę na grę w play-off.

Zespół Pronaru Parkiet Hajnówka przed tygodniem w rozgrywanym awansem meczu z 20. kolejki gładko 3:0 pokonał ostatnią w lidze ekipę ze Spały. Dzięki temu hajnowianie utrzymali czwartą, ostatnią dającą możliwość gry w play-off o awans, pozycję w lidze. Po weekendowych zmaganiach miejsce hajnowian nie uległo zmianie. Co więcej, na ich korzyść ułożyły się wyniki innych spotkań. Z drużyn, które rywalizują z podopiecznymi Pawła Blomberga o miejsce w tabeli, zwycięstwo odniósł tylko Orzeł Międzyrzecz. Żadnego punktu do swego dorobku nie dopisały natomiast ekipy z Gorzowa Wielkopolskiego i Będzina. Tym samym jeżeli hajnowianie wygrają jedno z dwóch ostatnich spotkań za trzy punkty (za tydzień na wyjeździe z AZS-em Nysa, bądź później u siebie z Gwardią Wrocław), nie spadną poniżej szóstego miejsca w tabeli i spokojnie utrzymają się w lidze.

Zważywszy na pauzę w rozgrywkach ligowych, hajnowianie w piątek wieczorem zagrali sparing w Siedlcach z przygotowującą się do decydującej batalii o awans do I ligi Ósemką. Hajnowianie wygrali 3:1 (19:25, 19:25, 25:21, 23:25). Po zakończeniu spotkania drużyny rozegrały jeszcze jednego seta. W nim górą byli gospodarze, którzy wygrali 18:16.

Niewykluczone, że kolejny sparing siatkarze z Hajnówki rozegrają w środę. Mają zmierzyć się wówczas z również przygotowującym się do fazy play-off w II lidze Ślepskiem Augustów.

Wyniki 20. kolejki

BBTS Bielsko-Biała - GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0; Energetyk Jaworzno - Siatkarz Wieluń 1:3; Gwardia Wrocław - Orzeł Międzyrzecz 1:3; MKS MOS Będzin - AZS Nysa 1:3; Pronar Parkiet Hajnówka - SMS Spała 3:0. Pauzowała Avia Świdnik.

Tabela I ligi

Zwycięzca awansuje do ekstraklasy, a drugi zespół zagra w barażu. Dwie ostatnie drużyny spadają