Tomasz Sikora jednak szósty

Tomasz Sikora zaprzepaścił ostatnią szansę na indywidualny medal podczas biatlonowych mistrzostw świata. Polak biegł fantastycznie, ale znów pudłował i ostatecznie był szósty.

- Sikora dopiero szósty. Na finiszu wyprzedził go Michael Roesch.

- Nie będzie czwartego złota Bjoernadlena. Fenomenalny młody Austriak Landertinger wygrywa, tuż za nim jego rodak Sumann. Czerezow trzeci. Bjoerndalen tuż za podium.

- Dominik Landertinger wychodzi na pierwsze miejsce. Za nim ruszył Sumann, Bjoerndalen spadł na trzecie miejsce. Sikora już odpuścił. Wie, że na medal szans już nie ma.

- Zostały trzy kilometry! Sikora atakuje wściekle, ma prowadzącą czwórkę w zasięgu wzroku, ale wydaje się nieprawdopodobnym by ich dogonił. Prowadzi Bjoerndalen.

- Sikora też pudłuje dwukrotnie i medal odjechał. Polak jest piąty, ponad 20 sekund straty.

- Ostatnie strzelanie i dwa pudła Bjoerndalena!

- Bjoerndalen już na strzelnicy, a Sikora tuż za Sumannem i De Lorenzim.

- Ależ on biegnie! Sikora jest już czwarty, do Sumanna zostało tylko osiem sekund do odrobienia.

- Tomasz Sikora wraca do gry o medal. Bez pudła na trzecim strzelaniu, a Polak jest siódmy, ale traci tylko 13 sekund do trzeciego Sumanna.

- Trzecie strzelanie- Bjorndalen bez pudła, miał problem z bronią, ale nawet to go nie powstrzymało.

- Na półmetku Bjoerndalen już prowadzi. Sikora jest dziewiąty.

- Sikora znów nadrabia biegiem, ale tym razem nie może sobie już pozwolić sobie na pudła. Dwa ostatnie strzelania zawodnicy będą wykonywać w pozycji stojącej.

- Szkoda tych pudeł Sikory, bo medal byłby na wyciągnięcie ręki. Inni silni zawodnicy również nie spisują się dziś najlepiej na strzelnicy. Polak jest 15. traci 51 sekund do lidera.

- Polak biegnie bardzo dobrze, ale dalej ma problem z celnością. Na drugim strzelaniu spudłował aż dwukrotnie, straci około 40 sekund i znów musi odrabiać dystans do lidera. Prowadzi bezbłędny De Lorenzi, a za nim Bjoerndalen.

- Fantastycznie! Sikora już trzeci, a zawodnicy zbliżają się do strzelnicy.

- Sikora przyspieszył. Awansował już na ósme miejsce. Do prowadzącego Słowaka Bauera traci już tylko osiem sekund. Jak cień za najlepszym polskim biatlonistą podąża wielki Ole Einar Bjorndalen.

- Po pierwszym strzelaniu Sikora jest11., tuż przed faworytem - Bjoerndalenem. Do lidera Polak traci niecałe 20 sekund.

- Biatloniści są już na strzelnicy. Sikora tylko raz spudłował, w czwartym strzale. Bezbłędnie strzelał Hanevold i prowadzi, drugi jest Bauer, trzeci De Lorenzi. Czołówka pudłowała i jest w okolichach 10 miejsca.

- W biegu ze startu wspólnego po raz pierwszy na mistrzostwach świata startuje Emil Hegle Svendsen. Dokładnie nie wiadomo, dlaczego nie startował we wcześniejszych konkurencjach. Mówiło się, że jest chory, obolały. Po pierwszym kilometrze to właśnie Norweg prowadzi. Sikora jest 12.

- Wystartowali! Tomasz Sikora biegnie w żółtej kamizelce, bo jest liderem Pucharu Świata.

- Tomasz Sikora jest w świetnej formie biegowej, ale ma spore problemy na strzelnicy. Myślał nawet o zmianie techniki strzelania 

- Na starcie jest 30 najlepszych zawodników Pucharu Świata. Jedynym Polakiem w tym gronie jest Tomasz Sikora.

- Podczas biegu ze startu wspólnego biatloniści pokonają 15 km, będą cztery razy strzelać, za każde pudło muszą pobiec rundę karną. Faworytem biegu jest Ole Einar Bjoerndalen, który w Korei wywalczył już trzy złote medale.

Specjalny serwis mistrzostw świata w biatlonie na Sport.pl - czytaj tutaj ?