Auxerre nagle potrzebuje Dariusza Dudki

Dariusz Dudka zagra w wyjściowej jedenastce Auxerre w sobotnim meczu z Le Havre. Nie jest to zasługą świetnej postawy reprezentanta Polski na treningach, ale plagi kontuzji jaka dotknęła jego zespół.

- To jest jedyne rozwiązanie, muszą zagrać - powiedział o Dudce i innym rezerwowym Auxerre Kevinie Lejeune, trener Jean Fernadez. - Będziemy bronić się wysoko, całą drużyną. Dudka i Lejeune mogą zagrać dobry mecz - dodał szkoleniowiec Auxerre.

Pierwszy raz we francuskim klubie Dudka zagra - tak jak często w reprezentacji Polski - na pozycji ostatniego obrońcy. Debiutował we Francji jako defensywny pomocnik, rozegrał też w środku sezonu kilka spotkań na lewej obronie.

Ostatni raz w Ligue 1 były piłkarz Wisły Kraków i Amiki Wronki wystąpił 20 grudnia ubiegłego roku w meczu z Saint-Etienne, w wyjściowej jedenastce 13 grudnia z Paris Saint-Germain. Na 24 spotkania zagrał w 14-tu, w tym w dziewięciu w pierwszym składzie.

Pewny miejsca w jedenastce Auxerre jest Ireneusz Jeleń, który w dwóch ostatnich meczach z Nancy i Lille strzelił po bramce, a odkąd wrócił do gry po kontuzji jego klub wywalczył siedem punktów i odskoczył od strefy spadkowej. Jeleń powinien grać w kadrze

Występ Dudki a przede wszystkim Jelenia ma w sobotę oglądać w Le Havre trener Leo Beenhakker.

Jeleń: Kadry nigdy nie olwam - czytaj tutaj ?

Więcej o: