Charytatywny turniej hokejowy w Olivii

Kolejny raz Olivia gościć będzie hokeistów amatorów, którzy zagrają na rzecz Szpitala Dziecięcego w Gdańsku Oliwie. Dochód z zawodów w tym roku przeznaczony jest również na leczenie oczu rocznej Moniki Krokoszyńskiej.

Obok drużyny księży i dziennikarzy w sportowej rywalizacji kije skrzyżują znani żużlowcy. Na zaproszenie Tomka Chrzanowskiego, jeżdżącego jeszcze w ubiegłym sezonie w barwach Wybrzeża Gdańsk, pozytywnie odpowiedzieli: Adam Skórnicki, Mirosław i Krzysztof Jabłońscy, Mirosław i Marcin Kowalik, Lech Kędziora, Adrian Miedziński, Mariusz Puszakowski, Dariusz Stenka oraz Piotr Szymko. Gościem specjalnym drużyny żużlowców będzie Leszek Blanik, słynny gdański gimnastyk, mistrz olimpijski z Pekinu.

Po stronie dziennikarzy wystąpią między innymi znani trójmiejscy dziennikarze: Wojciech Suleciński z TVP Gdańsk i Jacek Kamiński z Radia Gdańsk. Na zaproszenie "Magazynu Hokej" w turnieju udział weźmie Robert Kantereit, redaktor prowadzący popołudniową audycję "Zapraszamy do Trójki" w Programie III Polskiego Radia.

Kibicom, którzy zawsze licznie przybywają na turniej, organizator i partnerzy zapewniają wiele dodatkowych atrakcji. Obok pokazów jazdy figurowej odbędą się konkursy dla najmłodszych z ciekawymi nagrodami. Będzie można zakupić, za symboliczne pieniądze, żużlowe pamiątki. Uzyskane w ten sposób pieniądze dodatkowo zasilą zbiórkę na szczytny cel.

Przewidziany jest również pokaz jazdy motorem na lodzie.

Bilety są do nabycia w parafiach archidiecezji gdańskiej, w Barze TIP TOP przy ul. Długie Ogrody 21 w Gdańsku oraz bezpośrednio przed meczem w kasach Olivii.

Turniej odbędzie się w niedzielę o godz. 15.