Radwańska w finale debla w Dubaju

Agnieszka Radwańska w parze z Rosjanką Marią Kirilenko w półfinale turnieju w Dubaju pokonała Hiszpankę Anabel Mediną-Garrigues i Włoszkę Francescą Schiavone 2:6, 6:3, 10:8.

To jak do tej pory największy deblowy sukces Agnieszki Radwańskiej. Polka co prawda już raz w swojej karierze doszła do finału debla turnieju WTA (wygrała w Stambule w 2007 roku w parze z siostrą - Urszulą), ale ranga turnieju jest nieporównywalnie większa.

Najlepsza polska tenisistka od jakiegoś czasu gra w parze z Rosjanką Marią Kirilenko i ich współpraca zaczyna przynosić korzyści. Menedżer Radwańskiej podkreśla, że to dobry duet nie tylko pod względem sportowym, ale i marketingowym.

Początek turnieju w Dubaju nie zapowiadał tak przyjemnej niespodzianki na koniec. Polka przyjechała do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z niewyleczoną anginą i swój pierwszy singlowy mecz zagrała prosto z samolotu. W pierwszej rundzie przegrała ze swoją młodszą siostrą Urszulą.

Słaby start singlowy powetowała sobie dobrą grą w deblu. Półfinał zaczął się dla polsko-rosyjskiej pary bardzo źle, pierwszego seta przegrały z duetem Medina-Garrigues - Schiavone łatwo 6:2.

Przemiana nastąpiła w drugiej partii. Radwańska i Kirilenko poprawiły serwis, lepiej grały w obronie i zaczęły przełamywać podania rywalek. Wygrały drugiego seta 6:3.

W tie-breaku Radwańska z Kirilenką kontynuowały dobrą grę z drugiej partii. Niemal od samego początku prowadziły dwoma punktami i bezpiecznie dowiozły przewagę do końca. W finale Polka i Rosjanka zagrają ze zwyciężczyniami pojedynku Cara Black, Liezel Huber - Samantha Stosur, Rennae Stubbs.

ZEA przyznały wizę izraelskiemu tenisiście - nie stracą turnieju ?