Siatkarki walczą o szóstkę

Białostockie siatkarki zmierzą się w niedzielę we własnej sali z Gwardią Wrocław. Jeżeli wygrają, utrzymają szóstą pozycję w tabeli, a to oznacza, że w pierwszej rundzie play-off nie zagrają ani z ekipą z Bielska-Białej, ani Muszyny

W ostatniej kolejce zawodniczki Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok pokonały w trzech setach Stal Mielec. Tamtą wygraną zrealizowały cel przedstawiony przed sezonem. Na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej są już pewne utrzymania w ekstraklasie.

- Postawione zadanie wykonałyśmy, a teraz dla nas najważniejsze jest utrzymanie szóstej pozycji w tabeli - mówi białostocka atakująca Izabela Żebrowska.

Mecz z Gwardią ma spore znaczenie dla białostoczanek, jeżeli pokonają rywalki, utrzymają szóstą pozycję. Tym samym w pierwszej rundzie play-off unikną starcia z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianka Muszyna, czyli z ekipami, które są głównymi faworytami do złotych medali.

- Musimy uniknąć tych dwóch drużyn, bo jasne jest, że z nimi będzie ciężko wygrać - przyznaje trener białostoczanek Dariusz Luks.

Program spotkań 17. kolejki

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok - Gwardia Wrocław; Stal Mielec - Muszynianka Muszyna; Centrostal Bydgoszcz - Farmutil Piła; Gedania Żukowo - Calisia Kalisz; MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała (wszystkie mecze w niedzielę o godz. 14.45).

Tabela ekstraklasy

Dwa ostatnie zespoły po rundzie zasadniczej zagrają o utrzymanie.