Beskidy 2009: curling bez Polek

W turnieju curlingu wśród dziewcząt o pierwszych trzech miejscach po meczach eliminacyjnych musiał zdecydować ranking tzw. last stone draw. Polskie juniorki zakończyły udział w zawodach bez zwycięstwa, zajmując ostatecznie ostatnie 6. miejsce. W rywalizacji chłopców Polacy przegrali z Brytyjczykami.

Wielka Brytania, Dania i Szwajcaria zakończyły rywalizację w grupie z takim samym bilansem: 4 zwycięstwa i 1 porażka, dlatego o dalszej grze decydował tzw. last stone draw. Według tej klasyfikacji, pierwsze miejsce w grupie zajęły Szwajcarki i to one są już w finale. Brytyjki i Dunki zagrają w półfinale. Zwycięski skład będzie walczył o złoto, a przegrany- wyjedzie z Bielska-Białej z brązowymi medalami.

Szwajcaria vs Polska - 12:5

To był pożegnalny mecz Polek, które walczyły o honor z jednym z faworytów całego turnieju. Zadanie było więc bardzo trudne. Gospodynie wyszły na lód i na początku ich gra była skuteczna, Szwajcarki w endzie 1. były zmuszone "wyzerować" .

W decydującej o wyniku spotkania drugiej partii zabrakło jednak precyzji przy ostatnim zagraniu. "Biało-Czerwone" poprosiły o czas dla trenera, ale nie wykonały jego polecenia. Efekt? 6-punktowa strata. Spotkanie zakończyło się po 8. części.

Norwegia vs Rosja - 4:7

Ostatni mecz dziewcząt w fazie eliminacji był od początku wyrównany. Oba zespoły grały ofensywnie i bardzo precyzyjnie, stąd zdarzały się momenty, gdy w domu było dość tłoczno. Do przerwy Rosjanki prowadziły 5:3.

W kolejnych endach nadal punktował zespół rosyjski. Norweżki nie poddawały się i próbowały odrobić stratę; zdobyły 1 punkt w dziewiątym endzie spotkania. Mecz zakończył się podczas ostatniej partii, gdy norweskie zawodniczki ostatecznie się poddały.

Dania vs Wielka Brytania - 9:4

To był mecz na szczycie. Do walki stanęły dwie silne drużyny, z pierwszej trójki najlepszych teamów tych zawodów. Gorszy bilans miały jednak zawodniczki z Danii , które musiały wygrać to spotkanie i to było widać na lodowisku - były bardziej zdeterminowane. Co ciekawe, oba zespoły spotkają się ponownie w półfinale.

Wielka Brytania vs Polska - 12:1

Mecz z curlerami z Wielkiej Brytanii był dla gospodarzy tylko nauką. Na początku Polacy prowadzili z faworytami spotkania wyrównaną grę, niestety zawodzili w decydujących momentach.

Najgorzej było w czwartym endzie, w którym młodzi Brytyjczycy zdobyli aż 6 punktów! Spotkanie zakończyło się po 8. endzie. To trzecia porażka Polaków w zawodach.